Surenkamos gelžbetoninės perdangos kiaurymėtosios plokštės ir gelžbetoninės sijinės monolitinės perdangos projektavimas



Tiek pramoninių, tiek visuomeninių ir kitos paskirties pastatų šiuolaikinės laikančiosios konstrukcijos dažniausiai susideda iš gelžbetoninių elementų. Gelžbetoninės konstrukcijos pagal gamybą ir konstravimą skirstomos į surenkamąsias ir monolitines. Surenkamosios – tai tokios konstrukcijos, kurios jau pagamintos yra įrengiamos, sumontuojamos statybos objekte. Monolitinės – tai tokios, kurios gaminamos ir įrenginėjamos tuo pačiu metu, statybvietėje. Neretai šie du konstravimo būdai yra apjungiami, t.y. surenkamieji elementai papildomai apmonalitinami, norint pagerinti konstrukcines savybes.
Kursinio darbo tikslas – apskaičiuoti, bei suprojektuoti gelžbetoninę sijinę monolitinę perdangą ir gelžbetoninę surenkamają kiaurymėtąją perdangų plokštę.
Pagal projektavimo užduotį, pirmame skyriuje projektuojame dvejų aukštų pastato su daliniu gelžbetonio karkasu gelžbetoninę sijinę monolitinę perdangą ir antrajame skyriuje - surenkamąją gelžbetoninę perdangų kiaurymėtąją plokštę, gaminama kasetiniu būdu. Perdanga projektuojama abejais atvejais pagal užduotį.
Pirmojoje dalyje pateikiame pagrindinius duomenis apie perdangą, naudojamas medžiagas ir jos išdėstymą. Antrajame skyriuje suprojektuojame perdangos polkštę, suskaičiuojame poveikių efektus ir pagal juos nustatome plokštės geometrinius matmenis, parenkame armavimą. Trečiajame skyriuje projektuojame šalutinę siją, suskaičiuojame ją veikiančias apkrovas ir įrąžas, nustatome geometrinius parametrus, armavimą ir jo išdėstymą.
Antroje dalyje yra suprojektuojama kiaurymėtoji perdangų plokštė. Darbo eigoje yra pateikiami pagrindiniai duomenys, vėliau apskaičiuojami naudojimo situacijos saugos ribiniai būviai, gamybos ir transportavimo bei montavimo situacijos ribiniai būviai, naudojimo situacijos tinkamumo ribiniai būviai. Pabaigoje aptariame konstravimą bei pateikiame suprojektuotos plokštės darbo brėžinį.
Atstumas tarp pastato kolonų ašių L = ln = 7,40 m. Rygelio plotis – 0,40 m. Plokštės atrėmimo ilgis =0,12m, =0,15m. Plokštės konstrukcinis ilgis lk = 7,00 m. Tarpas t = 0,05 m tarp plokštės ir rygelio sienelės užmonolitinamas.
Pastato plotų panaudojimo kategorija – C1. Iš 10.2 lent. [1] charakteristinė naudojimo apkrova ant perdangos qk = 2,5 kN/m2. Pastato atsparumo ugniai laipsnis – I, o perdangų atsparumas ugniai – REI45 (4 lent. [2]).
Grindų konstrukcija parodyta 1.3 paveiksle.
1.2
PLOKŠTĖS NAUDOJIMO SITUACIJOS SAUGAUS RIBINIO BŪVIO SKAIČIAVIMAS
2.1 Apkrovos ir poveikiai
gd=g bd2n=9,21 ∙ 0,8 = 11,05 kN /m;
Kiaurymės inercijos momentas apie jo vertikaliąją ašį
- Microsoft Word 1129 KB
- 2015 m.
- 41 puslapis (7507 žodžiai)
- Universitetas
- Ugnė
-