Surfaktantai


Lietuvių skaidrės. Surfaktantai. Surfaktantai yra gaminami sintetiniu pagrindu iš įvairių aliejų. Surfaktanto molekulės turi turėti du skirtingus galus – vieną atstumiantį vandenį (hidrofobišką). Pavišinio aktyvumo medžiagos kosmetikoje. Kosmetikos preparatams ruošti naudojamos įvairių savybių turinčios paviršinio aktyvumo medžiagos (PAM). Aptariant kosmetikoje naudojamų PAM ypatumus. Katijoninės (turi teigiamą elektrinį krūvį) aktyvios paviršiaus medžiagos. Šampūnai skiriasi plaunamosiomis medžiagomis. Ekologiškoje kosmetikoje turi. Molis - švelnus ir veiksmingas ploviklis. Kg acylglutamatų. Paviršinio aktyvumo medžiagos funkciją skaidyti sąsają tarp vandens ir aliejų ir / ar purvo.


Aptariant kosmetikoje naudojamų PAM ypatumus, kreipiamas dėmesys į šias taikomąsias jų savybes: Plaunamoji geba Putojamumas- putų struktūra, stabilumas kietame ir šaltame vandenyje; Švelnumas- ar nedirgina odos, gleivinės, akių; Gebėjimas soliubilizuoti įvairius junginius, preparatų komponentus Tirpumas vandenyje, kritinė micelių susidarymo koncentracija; Galimybės sutirštinti druskomis; Kaina, spalva, švarumo laipsnis; Biologinis irstamumas, nuodingumas.

Ekologiškoje kosmetikoje turi būti vartojami naujos generacijos vegetalinės kilmės švelniausi odai surfaktantai ir padaryti iš cukraus ir atpažįstami pagal pavadinimą, alkylpolygliukozidai: coco, decyl arba lauryl gliukozidai. Patys švelniausi yra acylglutamatai: sodium cocoyl, disodium cocoyl arba sodium lauryl glutamamte. Kai kuriose kosmetikose pasitaiko Cocomidopropyl betainas , kuris naudojamas kartu su kitais, agresyviais surfaktantais, neutralizuoja šių neigiamą poveikį (jei jo yra ne mažiau kaip 40 proc.). Tačiau, pavyzdžiui, vokiečių sertifikatu BDIH sertifikuotoje ekologiškoje kosmetikoje Cocomidopropyl betainas yra uždraustas kadangi jo sudedamoji dalis, propyl ,yra išgaunama iš naftos produktų. Taip pat natūralioje kosmetikoje dažnai pasitaiko šampūnai padaryti muilo pagrindu: jie šampūnų sudėtyse dažnai yra įvardinami kaip saponifikuoti aliejai, gerai išplauna ir yra natūralūs. Svarbu, kad muile nebūtų naudojama labai problematiška sudedamoji dalis - sintetinis nuriebalintojas EDTA.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Ausra
  • 13 puslapių (818 žodžių)
  • Lietuvių skaidrės
  • MS PowerPoint 639 KB
  • Surfaktantai
    10 - 3 balsai (-ų)
Surfaktantai. (2015 m. Lapkričio 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/surfaktantai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 07:56