Sūrio tiekimo grandinė


Įvadas. Tiekimo grandinės samprata. Sūrio tiekimo grandinės analizė. Sūrio tiekimo grandinės schema. Logistikos tiekimo grandinės elementų logistinės veiklos. Transportavimas sūrio tiekimo grandinėje. Sandėliavimas sūrio tiekimo grandinėje. Išvados. Literatūra.


Bendrovė savo produkcijos gamybai pieną iš žaliavų šaltinių superka iš aplinkinių rajonų pieno supirkimo bendrovių, vietinių ūkininkų. AB „Žemaitijos pienas“ glaudžiai bendradarbiauja su tokiomis akcinėmis bendrovėmis, kaip „Rietavas“, „Aleksandrija“, „Laukžemė“. Pienas priimamas pagal kiekį ir kokybę, taip pat gamykloje yra vykdoma priimamų žaliavų kokybės kontrolė. AB „Žemaitijos pienas“, supirkusi žaliavas jas perdirba ir iš jų gamina produkciją, kurią išsiunčia į filialus, o tik tada produkcija iš atitinkamo rajono, regiono filialo patenka į to regiono prekybos centrus. Visi filialai turi prekių tiekimo sandėlius, kad galėtų pirkėjus kaip įmanoma greičiau aprūpinti prekėmis. Gamintojas pagamintui produktui paskirstyti naudoja šiuos kanalus: gamintojas – firminės parduotuvės – vartotojas, gamintojas – mažmenininkas – vartotojas, gamintojas – didmenininkas – mažmenininkas – vartotojas. Didžiausi ir pagrindiniai pardavėjai yra tinkliniai prekybos centrai, tokie kaip UAB „VP Market“ (įvairaus dydžio „Maxima“ parduotuvės), UAB „Palink“ (parduotuvės „Iki“, „Ikiukas“, „Cento“), UAB „Rimi Lietuva“ bei UAB „Norfos mažmena“. Be to, bendrovė turi įsteigusi firmines parduotuves, firminius skyrius bei kioskus. Parduotuvių tinklas yra išsibarstęs po visą Lietuvos teritoriją. Juose yra prekiaujama išskirtinai tik „Žemaitijos pieno“ produkcija, kuri parduodama gamintojo kainomis. Tai, be abejonės, pritraukia daug pirkėjų. Pagal gaminių rūšį bendrovė labiausiai pelnosi parduodama fermentinį sūrį.

Produkcijos planavimas ir kontrolė: Žaliavų šaltinis planuoja žaliavų tiekimą gamintojui pagal gamybos paklausą bei kontroliuoja, kad žaliavos laiku būtų pristatytos į gamyklą Gamybos procesas apima visus etapus nuo gamybos planavimo iki gatavo gaminio pagaminimo. Tiekimo grandinės planavimo procesas, nustates, kad trūksta gaminių ar jų komponentų, kurie tūri būti gaminami, randomosios gaminio komplektavimo specifikaciją ar produkto receptus sukuria gamybos užduotį. Gamybos užduotis taip pat gali būti įvedama rankiniu budu ar sukuriama automatiškai patvirtinus kliento užsakymą.

  • Microsoft Word 590 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1693 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mantas
  • Sūrio tiekimo grandinė
    10 - 3 balsai (-ų)
Sūrio tiekimo grandinė. (2018 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/surio-tiekimo-grandine.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 02 d. 07:30
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo