Susirgimai kuriuos sukelia parazitai, pirmuonys ir kirmelės


Pirmuonys žmogaus organizme. Pirmuonys organizme. Pirmuonys skaidres. Parazitiniai susirgimai. Skaidrės apie parazitinės kirmėlės. Pirmuonis sernienoje. Parazitines kirmeles. Kirmėlės žmogaus organizme skaidres. Kirmeles pirmuonys. Kirmeliu sukeliamos ligos.

Susirgimai kuriuos suklelia parazitai, pirmuonys ir kirmelės. Trichineliozė, ascaris, maliarija ir pan. Kirmelių sukeliamos ligos: trichineliozė – yra sunki užkreciama liga; žmogus gali užsikrėsti valgydamas žalia kiaulieną su joje esanciomis lervų kapsulėmis. Trichinomis užsikrėsti galima ir valgant ne ti žalia mėsa, bet ir blogai apdorota kiaulieną ar šerniena. Šerniena turi būti visais atvejais ištirta veterinarijos gydytojo. Subrendę suaugėliai įsigręžia į plonųjų žarnų sienelę ir atveda gyvas lervas, kurios migruoja į raumenis. Čia lervos tampa cistomis ( sudaro kapsules ). Ascaris – žmogaus parazitas abiejų lyčių kirmelės juda rangydamosi, nes prie kuno sienelės yra tik išilginiai raumenys. Pseudocelome išdestyti vidaus organai, tarp jų ir vamzdiški dauginimosi organai. Kadangi kiausiniai turi subręsti deguonies turinčioje aplinkoje, parazitas paplitęs tik šiltesniuose kraštuose. Nurijus kiaušinius, išsilaisvinusiuos lervos prasiskverbia pro žarnų sienelę į kraujegysles. Su krauju jos keliauja iš žarnyno į kepanis, širdį, po to į plaučius. Taigi sanitarinių normų laikymasis yra geraiusia kovos su parazitėnimis apvaliosiomis kirmėlėmis priemonė.

Apvaliųjų kirmėlių grupė, vadinamas siūlinės kirmelės, sukelia įvairias ligas. Tokias kaip Dirofilija, dramlialigė, echinokokozė.

Sporagyviai, Pneumocystis carinii – sukelia plaučių uždegimą, kuris dažnai pasitaiko tarp AIDS sergančių pacientų. Lytiniu dauginimosi metu plaučių alveolėse susidaro storasienės cistos. Cistose yra sporos, kurios dauginasi tol kol cista plyšta ir sporos išsilaisvina. Kiekviena pora tampa nauju organizmu, kuris gali daugintis nelytiškai, tačiau taip pat gali sudaryti cistą ir daugintis lytiškai.

Plasmodium vivax – labiausiai paplitęs žmogaus parazitas, sukeliantis vieną iš maliarijos rušių. Kia žmogau ikanda užsikrėtusi uodo patelė, parazitas tuoj pat įsiskverbia i rauduonuosius kraujo kūnelius. Susirgimų maliarija vėl padaugėjo, nes atsirado insekcidams atsparių uodų klonai ir dabartiniams antibiotikams atsparūs parazitai.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2016 m.
  • 1 puslapis (351 žodžiai)
  • Elžbieta
  • Susirgimai kuriuos sukelia parazitai, pirmuonys ir kirmelės
    10 - 3 balsai (-ų)
Susirgimai kuriuos sukelia parazitai, pirmuonys ir kirmelės. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/susirgimai-kuriuos-sukelia-parazitai-pirmuonys-ir-kirmeles.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 15 d. 16:21
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo