Susirinkimas referatas


Įvadas. Susirinkimo priežastys ir tipai. Pasiruošimas susirinkimui. Susirinkimo eiga. Susirinkimo eiga su darbuotojais, partneriais. Susirinkimo eiga su klientais. Išvados. Literatūra.

Susirinkimo sąvoka apibrėžiama kaip organizacijos narių bendras dalyvavimas svarstant kokį nors klausimą. Kitaip sakant tai yra organizacijos arba tam tikros žmonių grupės vidinės komunikacijos procesas.

Komunikuojant užtikrinamas organizacijos funkcionavimo stabilumas.

Prieš organizuojant susirinkimą svarbu išsiaiškinti, kodėl jis inicijuojamas, kokių tikslų siekiama ir ko susirinkimo dalyviai galėtų tikėtis. Susirinkimai organizuojami dėl įvairių priežasčių:

Siekiant perduoti arba gauti informaciją.

Pasitikrinti idėjas arba žmonių reakcijas į pateiktas idėjas.

Išsiaiškinti žmonių požiūrį ar patirtį tam tikroje srityje.

Praplėsti savo suvokimą, pažvelgti į tam tikrą dalyką iš skirtingų taškų.

Užmegzti ar sustiprinti partnerystę tarp organizacijų ar atskirų žmonių grupių.

Sustiprinti pasitikėjimą ir moralę iš atskirų grupių ar atskirų žmonių.

Apžvelgti veiklos eigą ar pasiekimus.

Pradedant susirinkimo planavimo darbus, derėtų nustatyti susirinkimo tipą, kadangi tai turi įtakos susirinkimo dalyvių skaičiui, susirinkimo tikslams bei jo struktūrai. Pagrindiniai susirinkimų tipai yra penki (4, 12):

Pasikeitimas informacija. Šio tipo susirinkimu siekiama išplatinti tą pačią žinutę (informaciją) didesniam skaičiui žmonių. Susirinkimas informacijai skleisti svarbus tuomet , kai ji yra prieštaringa arba kompleksinė, turinti svarbią reikšmę ar emocinį poveikį darbuotojams. Pasikeitimo informacija susirinkimuose paprastai pristatomos įmonės veiklos ataskaitos (pažangos, ketvirtinės, metinės) ar atskirų projektų vykdymo pasiekimai. Įmonės naujai politikai pristatyti taip pat organizuojami pasikeitimo informacija susirinkimai. Juose gali dalyvauti daug žmonių (kelios dešimtys ar keli šimtai), susirinkimas vyksta pranešimų, klausimų ir atsakymų forma.

„Smegenų šturmas“. „Smegenų šturmo“ susirinkimų sesijoje paprastai ieškoma galimų problemos sprendimo būdų, generuojami alternatyvūs pasiūlymai. Svarbi susirinkimo dalyvių įvairovė: įvairios žinios, darbo patirtis. Optimalus „Smegenų šturmo“ dalyvių skaičius ˗˗ ne daugiau kaip septyni.

Problemų sprendimas. Tokio susirinkimo tikslas ˗˗ išspręsti problemą pasinaudojant dalyvių profesine kompetencija. Svarbu, kad dalyviai gerai išmanytų problemą ir kiekvienas turėtų aiškų vaidmenį susirinkime, įneštų savo indėlį. Jeigu „Smegenų šturmo“ metu generuojamos galimybės, tai problemų susirinkimo metu siekiama surasti bendrą sprendimą, įvertinti jo silpnąsias ir stipriąsias puses. Tokiame susirinkime aktyviai dalyvauja 5-7 asmenys.

Projekto planavimas. Šio susirinkimo metu vyksta planavimo, išteklių identifikavimo, atsakomybės paskirstymo darbai. Tai platesnio pobūdžio susirinkimas palyginti su problemos sprendimo susirinkimu. Svarbu dokumentuoti sprendimus, pasiskirstymą, atsakomybę.

Mokymas. Tokiame susirinkime optimalus dalyvių skaičius yra 15-20. Mokyme svarbus visuotinis dalyvavimas, asmeninis kiekvieno įsitraukimas, užduočių atlikimas individualiai, porose ar grupėse.

Apibendrinant galima teigti, jog susirinkimai rengiami siekiant perduoti arba gauti informaciją, pasitikrinti idėjas, sukurti problemos sprendimo strategiją, užmegzti santykius tarp organizacijų ar atskirų žmonių, pristatyti įmonės pasiekimus ir pan.

Susirinkimo tipai nurodo kiek ir kokios kompetencijos dalyviai turi dalyvauti, kad susirinkimas būtų efektyvus ir pasiekti numatyti tikslai, nes vienais atvejais tikslinga į susirinkimą kviesti nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų žmonių, kitais atvejais toks dalyvių skaičius būtų visiškai neefektyvus, o užtektų 5-7 kompetentingų asmenų su įvairiomis žiniomis ir darbo patirtimi.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 39 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (2840 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mireta
  • Susirinkimas referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Susirinkimas referatas. (2015 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/susirinkimas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 08:29
×