Suslavičiaus kečiupai


Įvadas. Uab „Suslavičius – felix“ valdymo principų analizė pagal f. Tikro vadybos mokslo sukūrimas. Darbininkų parinkimas moksliniais pagrindais. Mokslinis darbininkų lavinimas ir tobulinimas. Glaudūs ir draugiški ryšiai tarp administracijos ir darbininkų. Uab „Suslavičius – felix“ našumo principų analizė pagal h. Uab „Suslavičius – felix“ organizacijos reorganizavimas. Išvados. Literatūra.

Remiantis minėtų autorių darbais rašto darbe pasirinkta analizuoti UAB „Suslavičius-Felix“ valdymo ir našumo principus, nes ši įmonė yra viena iš pirmųjų kečupo gamintojų šalyje, gaminanti ir parduodanti aukštos kokybės produkciją, atitinkančią geriausias maisto gaminimo tradicijas. Ji – pelno siekianti organizacija. Tai - rinkos lyderis šalyje, užimantis apie 35 proc. vietinės rinkos. Įmonė įsikūrusi Kaune, Veiverių g. 134 C, t.y. Lietuvos centre. Čia ji gamina kečupą, majonezą, garstyčias, įvairius padažus bei pagardus.

Įmonė buvo įkurta 1992 m. R. Suslavičiaus, tačiau tuo metu vykdė tik pardavimus. Gamybinę veiklą R. Suslavičiaus įmonė pradėjo vykdyti 1995 m., kurią 1999 m. perėmė UAB „Suslavičius ir partneriai“. 2000 m. 70 procentų jos akcijų paketo įsigijo Norvegijos kompanijos „Orkla ASA“ antrinė įmonė „Orkla Foods A.S.”. Tuo pat metu buvo pakeistas UAB „Suslavičius ir partneriai“ pavadinimas į UAB „Suslavičius – Felix“. 2005 m. pavasarį pagrindinė „Orkla Foods A.S.” kompanija įsigijo likusius 30 proc. UAB “Suslavičius Felix” akcijas ir tapo vienintele jos savininke.

Darbo objektas. UAB „Suslavičius-Felix“ įmonė.

Darbo tikslas. UAB „Suslavičius-Felix“ valdymo ir našumo principų analizė bei organizacijos reorganizavimas.

Darbo uždaviniai:

1. Išanalizuoti UAB „Suslavičius-Felix“ valdymo principus pagal F.Tailoro veikalą „Moksliniai valdymo principai“;

2. Išanalizuoti UAB „Suslavičius-Felix“ našumo principus pagal H. Emersono veikalą „Dvylika našumo principų“;

Darbo tyrimo metodai: literatūros šaltinių analizės metodas, palyginamosios analizės metodas, dedukcinis metodas.

1. UAB „SUSLAVIČIUS – FELIX“ VALDYMO PRINCIPŲ ANALIZĖ PAGAL F.TAILORO VEIKALĄ „MOKSLINIAI VALDYMO PRINCIPAI“

Analizuojamos įmonės statusas yra uždara akcinė bendrovė. Siekiant įgyvendinti vartotojų poreikius ir lūkesčius geriausiu būdu ir mažiausiais kaštais, bendrovėje įdiegta linijinė – funkcinė organizacinė valdymo struktūra, kur nustatytas aiškus valdymo uždavinių ir atsakomybės pasidalijimas. Įmonės vadybą sudaro 6 įmonės vadovai ir 6 padaliniai. Tiesiogiai generaliniam direktoriui yra pavaldūs darbų saugos vadybininkas, personalo vadybininkas, sekretorius – referentas. Įmonės valdymo struktūros schema pavaizduota 1 paveikslėlyje.

Rinkodaros skyrius yra tiesiogiai pavaldus įmonės generaliniam direktoriui. Rinkodaros skyriaus direktorius atlieka savo padalinio veiklos kontrolę, o jį kontroliuoja aukščiau stovintis – generalinis direktorius, kuris yra pavaldus visuotiniam akcininkų susirinkimui. Rinkodaros skyriaus sudėtis pavaizduota 2 paveikslėlyje.

UAB „Suslavičius – Felix” rinkodaros skyriaus darbas yra organizuotas pagal rinkas. Už visas rinkas yra atsakingas vyr. vadybininkas. Jam yra pavaldūs 5 agentai, kurie dirba skirtinguose Lietuvos regionuose ir kas savaitę bei mėnesį pateikia vyr. vadybininkui ataskaitas pagal rinkas. Rinkodaros skyriaus veiklos funkcijos :

1. Pardavimų vadyba: pardavimų vadyba Lietuvoje, prekių valdymas, pardavimų logistika, distributorių vadyba; pardavimų vadyba užsienyje.

2. Rinkodaros vadyba: reklamos vadyba, naujų produktų vadyba, rinkos tyrimų vadyba.

Darbininko pasirinkimas priklauso ne nuo tam tikro ypatingo žmogaus tipo, bet tiesiog nuo atsitiktinio parinkimo iš daugelio paprastų darbininkų, kurie labiausiai tinka šiam darbui. Įmonės administracija nustato dirbančiųjų kvalifikacijos reikalavimus ir pagal juos parenka ir moko žmones. UAB „Suslavičiaus – Felix“ dirba 56 kvalifikuoti darbuotojai, kurių didžioji dalis turi aukštąjį ir aukštesnįjį išsilavinimą. Vertinant pagal dirbančiųjų amžių, suformuotas ganėtinai jaunas kolektyvas.

Darbo santykius UAB „Suslavičius – Felix“ reglamentuoja 2002 m. birželio 4 d. LR darbo kodeksas Nr.IX – 926. Dirbant taip pat remiamasi ORKLA FOOD SAFETY standartu bei HACCP Manual for the Food Manufacturing Companies of ORKLA ir ES teisiniais įstatymais. Darbo santykiai atsiranda sutarties pagrindu, kur darbuotojas atlieka tam tikrą darbo funkciją, laikydamasis nustatytų darbo normų ir vidaus darbo tvarkos, o darbdavys suteikia jam darbą, sulygtą darbo sutartimi, garantuoja darbo sąlygas, numatytas darbo įstatymuose, kolektyvine sutartimi ir šalių susitarimu, ir moka darbo užmokestį pagal atliekamo darbo kiekį ir kokybę. Darbo sutartis įforminama dviem rašytiniais egzemplioriais. Darbuotojas yra materialiai atsakingas už įmonės inventorių, įrengimus bei išduotą darbinę aprangą. Sudarius su darbuotojų darbo sutartį, darbuotojas yra supažindinamas su būsimojo darbo pareigomis ir sąlygomis, vidaus darbo tvarkos taisyklėmis. Darbuotojui taip pat yra pravedamas įvadinis darbo, priešgaisrinės ir civilinės saugos instruktavimas bei atliekama medicininė apžiūra. Įmonėje yra taikomi atitinkami darbuotojų atrankos metodai: anketinių duomenų analizė, atrankos pokalbis bei priėmimas bandomajam laikotarpiui.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (3521 žodžiai)
  • Universitetas
  • Alenas
  • Suslavičiaus kečiupai
    10 - 2 balsai (-ų)
Suslavičiaus kečiupai. (2015 m. Lapkričio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/suslaviciaus-keciupai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 00:08
×