Susvetimėjimas literatūroje


Kaip lietuvių literatroje vaizduojama žmonių susvetimėjimo problema. Savo mintis pagrįskite įvairių laikotarpių literatūros pavyzdžiais. *. Kaip lietuvių literatroje vaizduojama žmonių susvetimėjimo problema. Savo mintis pagrįskite įvairių laikotarpių literatūros pavyzdžiais. Dėstymas. Teiginys. Dėstymas II. Teiginys. Dėstymas III. Teiginys.

Šiandieniniame pasaulyje susvetimėjimo tema yra labai aktuali. Susvetimėjimas, tai baimė atsiskleisti, vienatvė, vienišumas, egoizmas, tarsi žmogus su kauke. Aplink mus esantys žmonės, net patys artimiausi, tampa vis šaltesni ir svetimesni. Šia tema dažnai kalbama ir literatūroje.

Rašytojas Antanas Škėma romane „Balta drobulė“ atskleidžia susvetimėjimo problemą. Kūrinyje pasakojama apie Jungtinių Amerikos Valstijų emigranto Antano Garšvos gyvenimą. Garšva vienišas poetas, silpnos sveikatos žmogus dirbantis viešbučio keltuvininku. Susvetimėjimo problema ir yra susijusi su A. Garšva. Emigranto padėtis nėra palanki jo asmenybei. Jis yra ir menininkas ir savo gyvenimo kūrėjas. Rašytojas turėtų būti laisvas, tačiau Garšva yra suvaržytas kūrėjas. Jį varžo liftininko darbas. Raudona liftininko uniforma tarsi dar labiau uždaro Garšvą į nematomus rėmus. Antano Škėmos žmogus daug kenčia, veržiasi iš vienišumo, trokšta dvasinės atramos ir amžinybės. Rodo begalo didelį norą būti su mylimąja, tačiau dėl ligos negali siekti savo troškimo. Garšva sprendžia būties klausimus- kokia gyvenimo prasme? Jei jos nėra, tai kam dar gyventi? Garšvai kūryba, tai gyvenimo tikslas, tačiau didelis užimtumas neleido jam tobulėti kaip poetui.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (815 žodžiai)
  • Mokykla
  • Izabele
  • Susvetimėjimas literatūroje
    10 - 8 balsai (-ų)
Susvetimėjimas literatūroje. (2015 m. Kovo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/susvetimejimas-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 08:39
×