Susvetimėjimas šiuolaikineje visuomenėje


Susvetimejimas visuomeneje. Susvetimejimas rasinys. Ar yra vietos hamletui siuolaikineje visuomeneje. Visuomenes susvetimejimas. Žmonių susvetimėjimas. Rasinys apie susvetimejima. Susvetimejimas musu visuomeneje. Zmoniu susvetimejimas rasinys. Susvetimejimas kas tai. Zmoniu susvetimejimas visuomeneje.

Žmonijai yra būdingas šių dviejų taisyklių grupių konfliktas. Uždaroje gentinėje visuomenėje gyventi yra saugiau ir jaukiau, tačiau didelėje – efektyviau. Hayeko atradimas tas, kad jis įrodo šį saugumą, jaukumą ir netgi altruizmą beesant pirmykščio gyvenimo atributu. Pelno siekimas duoda daugiau naudos visuomenei negu labdaringa veikla.

Tai, kad mes dažnai norime sugrįžti į uždarą visuomenę, pasirenkame daryti gera konkrečiai, o ne abstrakčiai, viena vertus, yra per tūkstantmečius susiformavusių moralinių nuostatų, kita vertus – proto ribotumo išraiška. Jaukumo ir saugumo jausmo praradimas, susvetimėjimas yra ta auka, kurią žmonės neišvengiamai paaukoja efektyvumo ir taikos labui plečiantis visuomenėms ir augant galimybėms. Kuo daugiau žmonių yra laikomi savais tuo mažiau konkrečių įsipareigojimų savųjų atžvilgiu galima (yra įmanoma) prisiimti. Abstraktaus ir konkretaus pasaulio (atviros ir uždaros visuomenės) ir jų taisyklių susidūrimai gimdo daugelį konfliktų šiuolaikinėje visuomenėje, šiuo susidūrimu galima paaiškinti teisės ir moralės prieštaravimus. Beje, kalbant apie gyvenimo bendruomenėje jaukumą ir saugumą nereikia pamiršti, kad didžiosios visuomenės ignoravimas ir griovimas ne tik leidžia saugiai gyventi savo bendruomenėje (tai – šviesioji pusė, kurios siekdami mes jaučiamės esą ne tik žmonijos, bet ir atskirų jos grupių nariais).

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (324 žodžiai)
  • Susvetimėjimas šiuolaikineje visuomenėje
    10 - 1 balsai (-ų)
Susvetimėjimas šiuolaikineje visuomenėje. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/susvetimejimas-siuolaikineje-visuomeneje.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 07 d. 10:23
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo