Sutarties samprata ir sutarčių rūšys komerciniuose teisiniuose santykiuose


Komercine sutartis. Komercinės sutartys. Komercines sutartys rusys. Komerciniu sutarciu rusys. Komercinių sutarčių sudarymas. Komerciniu sutartis rusys. Komercinės sutartys samprata. Komercine sutartis tai. Dovanojimo sutarties rusys. Komercines sutartys ir ju rusys.

Įvadas. Komercinės sutarties samprata. Komercinių sutarčių rūšys ir jų ypatumai. Pirkimo-pardavimo sutarties ypatumai. Nuomos sutarties ypatumai. Mainų sutarties ypatumai. Dovanojimo sutarties ypatumai. Paskolos sutarties ypatumai. Rangos sutarties ypatumai. Panaudos sutarties ypatumai. Franšizės sutarties ypatumai. Lizingo sutarties ypatumai. Išvados. Literatūros sarašas.

1. Sutartis yra dviejų ar daugiau asmenų susitarimas sukurti, pakeisti ar nutraukti civili¬nius santykius, kai vienas ar keli asmenys įsipareigoja kitam asmeniui ar asmenims atlikti tam tikrus veiksmus arba susilaikyti nuo jų, ir pastarieji įgyja reikalavimo teisę . Terminas „sutartis“ civilinėje teisėje yra suvokiamas įvairiai. Šis terminas suvokiamas ir kaip juridinis faktas, kurio pagrindu atsiranda prievolė, ir kaip sutartinė prievolė, ir kaip dokumentas, kuriame įtvirtinami prievoliniai santykiai.

2. Komercinėms sutartims įstatymai suteikia ypatingą statusą, nes tik teisėtai sudaryta ir galiojanti sutartis jos šalims turi įstatymo galią. Sutartis įpareigoja atlikti ne tik tai, kas tiesiogiai joje nustatyta, bet ir visa tai, ką lemia sutarties esmė arba įstatymai. Pagrindinės komercinių sutarčių rūšis: pirkimo-pardavimo, nuomos, dovanojimo, mainų, rangos, paskolos, panaudos, lizingo ir kitos. Įvairiuose šaltiniuose pateikiamas skirtingas skaičius komercinių sutarčių, bet pagrindinės ir svarbiausios yra šios.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 42 KB
  • 2012 m.
  • 25 puslapiai (7145 žodžiai)
  • Kolegija
  • Regimantas
  • Sutarties samprata ir sutarčių rūšys komerciniuose teisiniuose santykiuose
    10 - 1 balsai (-ų)
Sutarties samprata ir sutarčių rūšys komerciniuose teisiniuose santykiuose. (2012 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/sutarties-samprata-ir-sutarciu-rusys-komerciniuose-teisiniuose-santykiuose.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 16:33
×