Suvalkiečių rūbai


Suvalkiečių rūbai.Kas yra suvalkija? Suvalkija – Lietuvos etnokultūrinis regionas kairiajame Nemuno krante. Moterys. Suvalkiečių moterų rūbai patys puošniausi rūbai Lietuvoje. Prijuostes. Tai puošniausia suvalkietės rūbo dalis. Marškiniai. Beveik viso šio regiono moterų marškiniai tunikos sukirpimo. Sijonai. Sijonai dažniausiai austi pusvilnoniai, platūs. Būdinga išilgai dryžuoti, vienos vyraujančios sodrios, paprastai tamsokos spalvos. Liemenės. Liemenės siuvamos iš šilko, damasto, kašmyro ir iš kitų naminių dryžuotų pusvilnonių audinių. Juostos. Dažniausiai naudojamos „Rinktinės“ juostos. Galvos papuošalai. Kapsės merginos dažniausiai galvas puošė plačiais aukso spalvos galionais. Drobinių marškinių rankovės. Kaišytinės ir rinktinės tulpių prijuostės būdavo ypatingai gražios savo raštų turtingumu ir spalvų įvairumu. Zanavykų vyrų drabužiai, kaip ir moterų pasižymi puošnumu. Kapsų tautiniai drabužiai tai lyg darnus zanavykiškų ir dzūkiškų junginys. Kiklikai truputį skersai. Vyriški kapsų drabužiai. Zanavykų tautiniai drabužiai yra vieni puošniausių savo raštais. Ačiū už dėmėsį.


Suvalkiečių moterų rūbai patys puošniausi rūbai Lietuvoje. Rūbai išsiskiria spalvomis bei raštais baltame fone.

Tai puošniausia suvalkietės rūbo dalis. Mėgstamiausių visame regione prijuostes motyvų tapo kaišytas ornamentas.

Beveik viso šio regiono moterų marškiniai tunikos sukirpimo. Jie daugiausiai buvo siuviami iš medvilnės. Suvalkiečių moterų marškiniai išsiskiria plačiomis, surauktomis rankovėmis.

Liemenės siuvamos iš šilko, damasto, kašmyro ir iš kitų naminių dryžuotų pusvilnonių audinių.

Dažniausiai naudojamos „rinktinės“ juostos. Jų raštą įrėmindavo smūlkus, skirtingos spalvos geometrinių figūrų motyvai - paraštės. Juostų galuose spalvingi kutai.

  • MS PowerPoint 27501 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (450 žodžiai)
  • Mokykla
  • Austeja
  • Suvalkiečių rūbai
    10 - 1 balsai (-ų)
Suvalkiečių rūbai. (2017 m. Lapkričio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/suvalkieciu-rubai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 25 d. 02:36
×
144 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo