Suvalkija


Suvalkijos gamta. Suvalkijos miestelis. Apie suvalkiją. Suvalkijos miesteliai. Suvalkieciu paprociai. Suvalkijos paprociai. Skaidres apie suvalkija. Suvalkija paprociai. Referatas apie suvalkiją. Suvalkijos aprasymas.

Liudvinavo apylinkės. Vištyčio apylinkės. Rūdupio miškas. Jurgežeriai. Vilkaviskis. Suvalkija - tai lygumų kraštas, garsėjantis žemdirbystės kultūra čia žymių lietuvos veikėjų gimtinės, tvarkingi miesteliai, pietinėje šio regiono dalyje – kalvotoje vietovėje, tyvuliuoja didelis ir skaidrus vištyčio ežeras.

Suvalkija -  tai lygumų kraštas, garsėjantis žemdirbystės kultūra čia žymių Lietuvos veikėjų gimtinės, tvarkingi miesteliai,  pietinėje šio regiono dalyjliudvinavas yra 10 km į pietus nuo marijampolės. Jo apylinkėse teka šešupė, su giliu ir įspūdingu slėniu. Reljefas pereinantis nuo lygumų į kalvas. Prie liudvinavo apylinkių laikinai priskyriau ir marijampolės marių parką. Tai yra tvenkinys, susidarės užtvenkusvištyčio regioninis parkas yra vilkaviškio rajono pietvakarinėje dalyje, prie sienos su rusija ir lenkija. Gamta labai graži, nebudingas sūduvai kraštjurgežerių tvenkinys ir miškas yra 5km į vakarus nuo kalvarijos (marijampolės apskritis). Prie tvenkinio įkurta gintaro stovyklavietė.

Kiekvienas Lietuvos kraštas yra savaimingas savo tarme, papročiais ir apeigomis, žmonių bendravimu, pasaulio jausena ir gamtovaizdžiu. Suvalkija – lygumų šalis, ramių upių užuoglauda, plačių horizontų regionas. Kol nukaksi iki didžiulio vištyčio ežero, teks ilgokai pažingsniuoti lygiakeliais, besidairant į dideles ir tvarkingas sodybas, pilnas medžių ir aitvarų sunešto gero. Esama čia nemažo taupumo, ką padarysi, kad anekdotų apie sūduvio gabroviškumą pilasi kaip iš gausybės rago. Ką padarysi, kad čia pačios geriausios Lietuvos žemės, čia pirmiausia tautiškai susiprasta, čia leisti visi vaikai į mokslus. Gausybę kunigų, rašto ir mokslo vyrų išaugino pašešupėliai ir panemunėliai. Ir paplūdo šviesuomenės srautas pro marijampolės gimnazijos vartus, pro veiverių mokytojų seminarijos duris, pro aukštus sodybų klevų bokštus. Su tauriais Lietuviškumo siekiais. Sudūviuose nutvisko aušra , suskambo varpas . Suomiai ir šveicarai, vokiečiai ir rusai keliavo tan kraštan kalbos aprašyti, kankliavimo pasiklausyti. Ir geležies rūdos šiose pragumose rasta, ir kultūros pasdidžioji vilkaviškio rajono dalis yra lygumoje su gerai išvystytu žemės ūkiu. Per šią lygumą teka didžiausia sūduvos upė šešupė. Šešupės upe tinka plaukti baidarėmis. Vilkaviškio rajone galima plaukti nuo antanavo miestelio iki kudirkos naumiesčio. Šiame ruože yra keturios poilsio stovyklos. Stovyklos skirtos trumpalaikiam poilsiui. Jose yra lauko baldai, laužavietės. Dviejose stovyklose yra numatyta vieta palapinių stovyklai, nes šešupe plaukiama dvi dienas. Keliones vandeniu organizuoja ir aprūpina kelionės vadovu viešoji įstaiga suvalkijos kraštotvarka . Ši lyguma įdomi tuo, kad intensyvėjant žemdirbystei buvo iškirsti beveik visi miškai.

  • Microsoft Word 159 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (937 žodžiai)
  • Suvalkija
    10 - 1 balsai (-ų)
Suvalkija. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/suvalkija.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 02 d. 17:34
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo