Suvalkijos regionas


Suvalkija. Suvalkija arba Sūduva yra mažiausia iš penkių Lietuvos kultūros regionų. Regionas. Suvalkija jau seniai žinoma kaip turtingas žemės ūkio regionas. Architektūra. Suvalkiečių gyvenamojo namo. Kalba. Drabužiai. Tradiciniai valstiečių drabužiai Suvalkijoje. Augalai. Žalioji rūta - Rūta laikoma suvalkiečių nacionaline gėle. Klausimai. Kokia yra neoficiali Suvalkijos sostinė.


Suvalkija arba Sūduva yra mažiausia iš penkių Lietuvos kultūros regionų . Neoficiali jos sostinė yra Marijampolė . Suvalkijos žmones vadinami suvalkiečiais. Suvalkija yra į pietus nuo Nemuno, buvusioje Vilkaviškio vyskupijos teritorijoje. Istoriškai tai yra naujausias etnografinis regionas, kurio išskirtines savybes susikūrė XIX a., Kai teritorija buvo Kongreso Lenkijos dalis. Dauguma Lietuvos kultūrinių skirtumų susiliejo ar dingo Sovietų laikais (1944-1990 m.), Ilgiausiai išliko pietrytinėje Lietuvoje.

Suvalkija jau seniai žinoma kaip turtingas žemės ūkio regionas. Padidėjusi medienos paklausa paskatino 16-21 a. Pasiskirstymą ir miškų naikinimą. Dėl paklausos kilo neteisėtos medienos kirtimo invazijos iš Prūsijos kunigaikštystės .  Suvalkija taipogi turi labai daug lankytinų vietų tokių kaip: Paežerių dvaras Veliuonos dvaro sodyba Palemono kalnas.

Tradiciniai valstiečių drabužiai Suvalkijoje, gali būti aiškiai atskirti nuo drabužių kitose Lietuvos dalyse. Kadangi regionas buvo santykinai turtingesnis, drabužiai buvo turtingesni, spalvos, apdailos ir ornamentu atžvilgiu. Jie taip pat buvo pagaminti iš geresnių ir brangesnių medžiagų, įskaitant šilką, vilną ir damaską.

Žalioji rūta - Rūta laikoma suvalkiečių nacionaline gėle.

  • MS PowerPoint 2623 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (437 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Gustas
  • Suvalkijos regionas
    10 - 2 balsai (-ų)
Suvalkijos regionas . (2019 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/suvalkijos-regionas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 04:32
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo