Suvirinimas referatas (3)


Įvadas. Darbo sauga ir priešgaisrinė apsauga. I Suvirinimo technologija - TIG WIG suvirinimas. II Suvirinimo technologija - MIG MAG suvirinimas. III Suvirinimo technologija - WP suvirinimas. Išvados. Naudota literatūra.


Suvirinimo darbui įvairumą teikia skirtingų medžiagų nauduojimas : skirtingų metalų, platmasinių konstrukcijų ir pan.. Priklausomai nuo to, kaip keičiasi darbo įrankiai, nadotinos medžiagos, technologijos, suvirintojas turi prisiderinti. Jis turi būti imlus naujovėms, puikiai išmanyti darbą, taip pat ir mokėti pasitelkti įvairias technologijas,mokėti suvirinti elektra, rankiniu ir pusiau automatiniu būdu įvairiose erdvinėse padėtyse, pjaustyti dujomis ir elektriniais pjovimo būdais, skaityti brėžinius, mokėti dirbti komandoje. Dėl šių priežasčių suvirintojo profesija tampa vis universalesnė. Suvirinimas, kaip specialus technologinis procesas, taikomas daugelyje ūkio šakų – energetikos, statybos ir kitose pramonės srityse.

Tyrimo tikslas – išnagrinėti skirtingas suvirinimo technologijas.

1. Išnagrinėti, kokia yra suvirinimo darbo sauga ir priešgaisrinė apsauga.

Darbuotojų aprūpinimas saugos ir sveikatos priemonėmis

Dirbant uždarose erdvėse, būtina įrengti tinkamą ventiliaciją. Mažoje erdvėje gali labai greitai susikaupti nuodingų dūmų ir dujų. Visi darbuotojai, kuriems būtina nuolat būti pavojingoje zonoje arba į ją patekti kritiniais atvejais, turi būti gerai apmokyti, privalo būti su autonominiais kvėpavimo aparatais, naudoti specialią apsauginę įrangą.

grynas argonas; . A markės grynas argonas turi 99,99% argono, ne daugiau kaip 0,01% azoto ir ne daugiau kaip 0,003% deguonies.

techninis argonas;. B markės grynas argonas turi 99,96% argono, o V markės - 99,9%. Techninis argonas turi 83,3%, 16,1% azoto, 0,4% deguonies ir iki 0,3% anglies dioksido. Slėgis argono balionuose iki 150 bar.

Apsauginių dujų čiurkšlė išstumia iš suvirinimo zonos aplinkos orą ir tokiu būdu apsaugo skystą siūlės metalą nuo išorėje esančių kenksmingų priemaišų: deguonies, azoto ir kitų junginių. Suvirinimas nelydžiais elektrodais gali būti atliekamas su apsauginių dujų apsauga ir be jų apsaugos. Tai priklauso nuo suvirinamo metalo cheminės sudėties, nuo suvirinamo sujungimo metalo storio ir t.t. Suvirinimo procesas pavaizduotas

1. Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, pradėta taikyti Europos Sąjungos valstybių narių suvirinimo darbų kokybės užtikrinimo kriterijus. Suvirintojams dirbant turi būti užtikrinta darbo vietos, įrangos, darbo priemonių, sveikatos sauga. Priešgaisrinę apsaugą galima padidinti apsirengus specialia apranga kurią privalo dėvėti suvirintojai ir šalia dirbantys asmenys. Siekiant apsaugoti akis nuo ryškios šviesos, karščio, ultravioletinių spindulių ir kibirkščių, būtina būti su suvirinimo skydeliu, automatiškai tamsėjančiu skystų kristalų ekranu arba fiksuoto tamsumo ekranu.

  • Microsoft Word 404 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1892 žodžiai)
  • Kolegija
  • Robertas
  • Suvirinimas referatas (3)
    10 - 8 balsai (-ų)
Suvirinimas referatas (3). (2016 m. Birželio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/suvirinimas-referatas-3.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 04 d. 12:05
×
114 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo