Suvirinimas referatas


Įvadas. Kas yra suvirinimas elektrodu? Suvirinimo istorija. Su kuo virinama elektrodu? Suvirinimo elektrodu procesas. Principinė suvirinimo elektrodu schema. Saugumo taisyklės vykdant suvirinimo elektrodu procesą. Kokie pavojai tyko virinant elektrodu? Elektrodų ir glaistų rūšys. Elektrodų savybės. Išvados. Literatūros sąrašas.

Referate rašysiu apie lankinį suvirinimą dengtu elektrodu, dar kitaip vadinamą M.M.A (ang. Manual Metal Arc). Apie suvirinimo elektrodu procesą, bei naudojamus įrankius, bei saugumą.

Virinimas elektrodu yra atliekamas su specialiu suvirnimo apratu. Iš jo vienos pusės yra prijungti du laidai, vienas tai masės laidas, skirtas pridėti prie virinamojo metalo, o antras laidas prie kurio prijungtas elektrodo laikiklis. Taip pat prie suvirinimo aparato elektrodais yra įtampos laidos, jis būna vienos arba triejų fazių. Kiekviename suvirinimo aparate elektrodu yra srovės reguliavimo ribos, jos būna įvairiausios nuo 20 amperų, iki 400 amperų, kartais net ir daugiau. Elektrodų laikiklių taip pat yra įvairių, tad ne visi elektrodai tinka ant tam tikro laikiklio. Suvirinimo aparatai elektrodu yra skirstomi į profesionalius bei mėgėjiškus suvirinimo aparatus. Profesionalūs aparatai yra skirti dirbti kiekvienai dienai, bei virinti daug ir be perstojo, juose yra papildomi ventiliatoriai, kad aparatas mažiau kaistų.

Visų pirma reikia pasijungti suvirinimo aparatą, masės laidą prijungti prie virinamojo metalo, o į elektrodo laikiklį įdėti elektrodą. Taip elektrodas yra sujungtas laidais su suvirinimo lanko maitinimo šaltiniu.

Saugumo taisyklės vykdant suvirinimo elektrodu procesą.

Prieš virinant su suvirinimo elektrodu aparatu visada pirma reikia patikrinti ar nėra kurioje nors vietoje atviras įtampos laidas, nes jame teka atvira elektros srovė. Būtina pasitikrint ar nėra pažeistas elektrodu laikiklis, nes per jį taip pat teka elektros srovė. Būtina dėvėti skydelį, virinant be skydelio akys tampa labai pažeidžiamos. Taip pat būtina dėvėti pirštines, virinami metalai būna labai įkaitę, tad be pirštinių labai lengvai galima susižesiti savo odą.

Taip pat yra elektrodų skirtų virinti ketus metalą, aliuminį ir jo lydinius, bei elektrodai apvirinimui. Elektrodai ketus virinti yra grafitiniu baziniu glaistu. Prilydytas metalas yra susidedantis iš gryno nikelio, lygus ir labai atsparus plyšimams. Aliuminio elektrodai būna prilydyti silicio metale, rankiminiam, lankiniam lydinių iš aliuminio suvirinimui. Elektrodai apvirinimui yra aukšto našumo, Austentinis prilydytas metalas su dideliu chromo karbido kiekiu, labai atsparus dėvėjimuisi.

  • Mechanika Referatas
  • Microsoft Word 49 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1854 žodžiai)
  • Gytis
  • Suvirinimas referatas
    10 - 9 balsai (-ų)
Suvirinimas referatas. (2015 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/suvirinimas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 02:32
×