Sužalojimų įvertinimas Sąmonės netekimas Priežastys, pirmoji pagalba


Paskaita. Sužalojimų įvertinimas. Sąmonės netekimas. Priežastys, pirmoji pagalba.( I dalis Pirmasis paciento būklės įvertinimas. Užduotis. Gatvėje įvyko nelaimė. Nukentėjo 3 žmonės. Kalbėkite. Stebėkite. Lieskite. Vertinkite. Diferencijuokite. Sąmonės netekimas. Jei ligonio sąmonė aiški, su juo lengva susikalbėti, jis į klausimus atsako adekvačiai. Stuporu. Soporas. Koma. Šios būklės būdingos. Sąmonės netekimo priežastys. Sumažėjęs smegenų aprūpinimas krauju. Apalpimas. Smegenų sukrėtimas. Insultas. Kraujo apytakos nepakankamumas. Sumažėjęs deguonies kiekis kraujyje. Sumažėjęs gliukozės kiekis kraujyje. Kūno temperatūros pokyčiai. Apsinuodijimai. Pirmoji pagalba esant svetimkūniui gerklose.( II dalis Kvėpavimo takų nepraeinamumas. Jeigu svetimkūnis visiškai užkimšo kvėpavimo takus, į plaučius negali patekti oras. Pirma pagalba pradedama situacijos vertinimu. Pirmosios pagalbos veiksmai įstrigus svetimkūniui. Svetimkūniui pašalinti taikomas Heimlicho metodas. Jei pacientas stovi. Jei pacientas guli.


Sužalojimų įvertinimas. Sąmonės netekimas. Priežastys, pirmoji pagalba. ( I dalis ).

Pirmoji pagalba esant svetimkūniui gerklose. ( II dalis ).

Kalbėkite su ligoniu Stebėkite pacientą Lieskite pacientą Vertinkite sužalojimus Spręskite kokią pagalbą teiksite Jeigu yra keletas sužeistųjų spręskite, kuriam pirmiausia teiksite pagalbą ( pagal sužalojimus bei būklės rimtumą ).

Pirmasis guli be sąmonės, kvėpuoja, pulsas yra. Nematyti jokių lūžių, išorinio kraujavimo požymių, ant kaktos – guzas bei nubrozdinimai. Guli ant nugaros. Antrasis apie 3 metų vaikas sėdi bei garsiai verkia, rodo skauda ranką. Trečiasis stipriai kraujuoja iš atviro lūžio vietos kojoje. Sąmonė vangi, kvėpuoja, pulsas yra. Veidas nubrozdintas. Guli ant nugaros. Oda blyški.

Kokia jo sąmonės būklė? Ar jis budrus, žvalus, sutrikęs, pavargęs, be sąmonės? Ar nukentejusiajam trūksta oro atsaki-nejant į klausimus? Ar nukentejusysis jaučia skausmus? Kur? Ar jis gali judinti rankas ir kojas?

Ar yra išorinių sužeidimų požymių? Ar iš išorinių požymių galima spręsti,kokio dydžio ir pobūdžio sužalojimai? Ar nukentėjusysis kvėpuoja? Koks yrakvėpavimas? Normalus? Sunkus (gargaliuojantis, dejuojantis)? Kokia veido spalva?

Kokia oda? Šalta? Drėgna? Apčiupinėkite nukentejusiojo kūną, ieškodami lūžių požymių.

Ar yra pavojus sutrikti svarbiausiomsgyvybinėms funkcijoms – sąmonei, kvėpavimui, kraujo apytakai.

Jei ligonio sąmonė aiški, su juo lengva susikalbėti, jis į klausimus atsako adekvačiai. Jei ligonio sąmonė pritemusi, su juo sunku susikalbėti, jis sunkiai supranta klausimus, į juos atsakinėja iš lėto, vangiai, netiksliai.

  • MS PowerPoint 617 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 38 puslapiai (1170 žodžiai)
  • Kolegija
  • Irmantas
  • Sužalojimų įvertinimas Sąmonės netekimas Priežastys, pirmoji pagalba
    10 - 2 balsai (-ų)
Sužalojimų įvertinimas Sąmonės netekimas Priežastys, pirmoji pagalba. (2017 m. Gruodžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/suzalojimu-ivertinimas-samones-netekimas-priezastys-pirmoji-pagalba.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 21 d. 11:49
×