Svarbi okupantų kovos prieš Lietuvos gyventojus forma buvo masiniai trėmimai iš Lietuvos į Sibirą


Trėmimai iš skuodo. Tremimai lietuvoje referatas. Stasys rumbutis. Kodel vyko tremimai konspektas. Istorija tremima i sibira skaidres. Tremimai i sibira. Masiniai tremimai sibira. Tremimai is lietuvos skaidres. Lietuvos masiniai tremimai.

Svarbi okupantų kovos prieš Lietuvos gyventojus forma buvo masiniai trėmimai iš Lietuvos į Sibirą-pačias atšiauriausias,nepalankiausias gyventi vietoves,kur labiausiai trūko darbo jegos. Trėmė šeimomis pagal sąrašus. Pirmiausia sąrašuose būdavo daugiau žemių turintys ir aukštąjį išsilavinimą turintys lietuviai.

Trėmė šeimomis pagal sąrašus. Pirmiausia sąrašuose būdavo daugiau žemių turintjų dukra ksaverija,gimusi 1938m,gyveno pasvalio raj. Krinčino sen. Trečiokėlių km. A. Svidenis buvo krinčino apylinkės seniūnas. Turėjo nemažai žemės. Juos buvo įkalinę kalėjime čia,Lietuvoje. 1945m. Išvežė į vorkutą. Motiną su metų dukra vežė atskirai nuo tėvo. 1949m. Pervežė į irkutsko apskritį taiškosiją,kur gyveno ir dirbo jų tėvas,vyras. Iki to laiko šeima,bendravusi tik laiškais,pradėjo gyventi kartu. Daug dirbo prie statybų,dukra lankė mokyklą. Sau buvo pasistatę namus,laikė gyvulių.

Po stalino mirties didžiajai daliai tremtinių buvo leista sugrįžti į tėvynę. Svideniai grįžo 1957m. Grįžę atgavo savo namus,gyvulius,kuriuos buvo paėmusi tarybų valdžia. Matildos ranonytė-sideniksaverija ranonytė buvo baigusi joniškėlio technikumą. Stasys rumbutis klaipėdoje buvo įgijęs staliaus specialybę. Po sutuoktuvių abu gyveno skuodo rajone mosėdyje. Jų namuose buvo įkurta Lietuviška mokykla. Turėjo 30 hektarų žemės.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (236 žodžiai)
  • Mokykla
  • Skirmantė
  • Svarbi okupantų kovos prieš Lietuvos gyventojus forma buvo masiniai trėmimai iš Lietuvos į Sibirą
    10 - 3 balsai (-ų)
Svarbi okupantų kovos prieš Lietuvos gyventojus forma buvo masiniai trėmimai iš Lietuvos į Sibirą. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/svarbi-okupantu-kovos-pries-lietuvos-gyventojus-forma-buvo-masiniai-tremimai-is-lietuvos-i-sibira.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 16 d. 11:27
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo