Svarbiausi technikos išradimai Lietuvoje


Reiksmingiausi pasaulio mokslo atradimai. Gelezinkelio technikos istorija powerpoint.

Svarbiausi technikos išradimai Lietuvoje. Telegrafo linija. Geležinkelio linija. Telefono linija. Pirmieji telefonai. Pirmoji elektrinė. Pirmasis automobilis. Apibendrinimas. Šaltiniai.

Pirmoji telegrafo linija Geležinkelio linija Telefono linija Pirmoji elektrinė Pirmasis automobilis Apibendrinimas Šaltiniai.

Telegrafas – elektrinio ryšio sistema, kuri perduoda raidinius ,skaitmeninius pranešimus. Telegrafas iki telefono išradimo buvo svarbiausia ryšio priemonė. Lietuvoje pirmoji telegrama pasiųsta iš Vilniaus į Peterburgą. 1850m. telegrafo linija nutiesta Ryga - Liepoja - Kretinga - Palanga - Klaipėda, ir Klaipėda - Tilžė - Karaliaučius.

Geležinkelis reikalingas pasikeisti krovinį, išlaipinti ir įlaipinti žmones, papildyti kuro atsargas. Pirmoji geležinkelio linija nutiesta nuo Sankt Peterburgo iki Varšuvos 1861m. Lietuvoje geležinkelis ėjo per Dūkštą, Ignaliną, Vilnių , Lentvarį, Varėną, pro Kauną į Kybartus. Kelionė iš Sankt Peterburgo į Vilnių trukdavo apie 19 valandų, o iš Vilniaus į Kauną apie 2h 30min.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 2967 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (289 žodžiai)
  • Evelina
  • Svarbiausi technikos išradimai Lietuvoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Svarbiausi technikos išradimai Lietuvoje. (2014 m. Sausio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/svarbiausi-technikos-isradimai-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 12:07
×