Svarbiausias paauglių literatūros tikslas – „sudominti labai reiklų skaitytoją, todėl knygos, kurios kalba su paaugliu jam suprantama kalba, išlieka populiariausios"


Tema Literatūra Potemė. . “. “ Pagrįskite arba paneikite šią mintį remdamiesi savo skaitytais kūriniais.


Paauglystė – troškimas gyventi be ribų, tai tarsi nežinomybės laiko tarpas, kai viduje verda daug jausmų, išgyvenimų, norų, siekių, kyla be galo daug klausimų, į kuriuos atsakymo nedrįstame ieškoti. Rašytojai, kurie rašo paaugliui suprantama kalba, nebijo kalbėti apie problemas, su kuriomis dažnai susiduria paauglys: santykiai su šeima ir draugais, meilė, alkoholio ir narkotikų vartojimas, maištavimas bei daugelis kitų. Jaunąjam skaitytojui svarbu suvokti apie ką jis skaito, skaitant atpažinti save, savo bėdas. Daugumai skaitančių paauglių išsirinkti ką skaityti yra sunku, nes knygų, pasakojančių tam tikras bendraamžių problemas nėra daug, dažnai jose atsispindi autoriaus, kaip suaugusiojo, pažiūros, kurios neretai neatitinka šiuolaikinio paauglio. Jaunuoliai nori knygos, kuri neteistų, nebaustų, o padėtų išspręsti problemas, iškylančias jų gyvenime.

Kitoje, kone populiariausioje knygoje paauglių tarpe „Heroinas“ autorius Melvinas Burgessas kalba ne vien apie paaugliams rūpimas problemas, bet ir stengiasi pritraukti skaitytoją gatvės kalba. Jis nebijo kalbėti žargonu, keiktis, visai kaip tarpusavyje kalba paaugliai.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (711 žodžiai)
  • Mokykla
  • Perestukine
  • Svarbiausias paauglių literatūros tikslas – „sudominti labai reiklų skaitytoją, todėl knygos, kurios kalba su paaugliu jam suprantama kalba, išlieka populiariausios"
    10 - 9 balsai (-ų)
Svarbiausias paauglių literatūros tikslas – „sudominti labai reiklų skaitytoją, todėl knygos, kurios kalba su paaugliu jam suprantama kalba, išlieka populiariausios". (2016 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/svarbiausias-paaugliu-literaturos-tikslas-sudominti-labai-reiklu-skaitytoja-todel-knygos-kurios-kalba-su-paaugliu-jam-suprantama-kalba-islieka-populiariausios.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 19:25
×