Svarbiausias žmogaus teisėjas yra sąžinė


Svarbiausias zmogaus poelgiu teisejas sazine. Sazine svarbiausias zmogaus teisejas. Ar sąžinė griežčiausias teisėjas?. Svarbiausias žmogaus poelgių teisėjas - sąžinė. Sazine zmogaus teiseja. Ar sazine yra zmogaus teisejas. Sazine moralinio tobulejimo paskata. Griezciausia zmogaus teiseja - sazine jonas biliunas. Ar sazine yra zmogaus teiseja. Sazine griezciausias zmogaus teisejas.

Svarbiausias žmogaus teisėjas yra sąžinė.

Labai sunku būtų tiksliai ir vienu sakiniu apibrėžti kas gi yra žmogaus sąžinė. Kodėl kiekvienas žmogus gali suprasti ją skirtingai, kas normalu yra vieniems, nesąžininga atrodo kitiems. Net gi savo poelgius vertindami žmonės mąsto skirtingai. Kas tai lemia? Galbūt sąžinė susiformuoja vaikystėje ir priklauso nuo to kokias vertybes mums diegia tėvai, seneliai, galiausiai mūsų aplinka? Kad ir kaip ten bebūtų, turbūt nesuklysiu teigdama, kad žmogaus sąžinė tikriausia vienas įdomiausių reiškinių žmogaus mąstysenoje.

Sąžinės įtaka žmogaus gyvenimui atsispindi ir XIX a. pab. - XX a. pr. lietuvių moderniosios prozos kūrėjo Jonas Biliūno kūriniuose. Bene ryškiausiai jos įtaka žmogui atskleidžiama rašytojo apsakyme „Vagis“, tačiau ir kituose savo kūriniuose J. Biliūnas tarsi nori pasakyti, jog sąžinė, moralė, dvasingumas yra iš tiesų svarbiausi žmogaus teisėjai. Galime nuslėpti savo poelgius, apgauti žmones, sumeluoti, tačiau sau meluoti neįmanoma, nuo savo sąžinės neįmanoma pabėgti.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2014 m.
  • 2 puslapiai (506 žodžiai)
  • Mokykla
  • Inga
  • Svarbiausias žmogaus teisėjas yra sąžinė
    9.5 - 4 balsai (-ų)
Svarbiausias žmogaus teisėjas yra sąžinė. (2014 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/svarbiausias-zmogaus-teisejas-yra-sazine.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 16 d. 16:29
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo