Svarbiausios šalys investuotojos pasaulyje


Svarbiausios šalys investuotojos pasaulyje.


Pasaulinė globalizacija smarkiai įtakojo visų šalių ekonominę raidą. Ji suteikė galimybę plėsti prekybą, užtikrino technologijų sklaidą ir inovacijas, suteikė galimybę plėsti rinką ir dalyvauti žinių bei patirties mainuose, t.y. leido plėsti ir ugdyti gamybą bei kelti gerovę. Valstybėms ėmus bendradarbiauti tarpusavyje, atsivėrė importo ir eksporto keliai, kurie prisidėjo prie šalių ekonominio augimo. Būtent dėl pagerėjusios ekonominės situacijos jos pritraukdavo vis daugiau užsienio investuotojų. Laikui bėgant kai kurios šalys savo tiesioginėmis užsienio investicijomis ėmė smarkiai lenkti kitas.

Taigi mūsų darbo tikslas – išnagrinėti stipriausią ekonomiką turinčių pasaulio šalių investicijas.

Darbo uždaviniai:

Aptarti investicijų sąvoką.

Nurodyti tiesioginių užsienio investicijų priežastis.

Apžvelgti užsienio investicijų poveikį ūkio plėtrai.

Išnagrinėti svarbiausių pasaulio šalių investuotojų investicijų srautus.

Aptarti užsienio invesiticjų srautą Lietuvoje bei investavimo sritis.

Strateginiai investuotojai dėl savo korporacinių tikslų vienaip ar kitaip inestuoja į kitus juridinius subjektus. Lietuvoje strateginius investuotojus būtų galima padalyti į užsienio strateginius investuotojus (dar vadinamus tiesioginiais užsienio investuotojais) ir Lietuvos strateginius investuotojus. Pagrindinis konceptualus strateginės ir finansinės investicijos skirtumas yra tas, kad pirmoji reikalauja tiesioginės investavimo kontrolės, o antroji nereikalauja jokios investavimo vadybos.

1997 metais 300 stambiausių JAV kompanijų investavo daugiau kaip 104,8 mlrd. USD į kompiuterijos mokslinius tyrimus ir kompiuterijos produktų kūrimą. Šios kompanijos atlieka maždaug 90% visų pramoninių mokslinių darbų JAV.

Didžiausi investuotojai mokslinių tyrimų ir gaminių vystymo (angl. research and development - R&D) srityje - korporacijos "Microsoft" (MS) ir "Intel". 1998 metais jos dar labiau padidino savo mokslinio tyrimo biudžetus (MS - 67%, o "Intel" - 39%). Šis augimas labai svarbus - tai šimtai mln. USD papildomų investicijų į naujus gaminius. MS atstovai pareiškė, kad į operacinės sistemos naujos versijos "MS Windows 5.0 NT" sukūrimą bus investuota apie 1 mlrd. USD.

1998 metais bene daugiausia investicijų į mokslinius tyrimus skyrė Niujorko firma "PSC Inc.". Ji daugelį metų kūrė ir gamino skanerius, skirtus duomenų surinkimui konvejerinėse pramonės sistemose. Kompanija, palyginti su 1997 metais, padidino išlaidas mokslinio tyrimo darbams net 1.300%. Ji įsigijo švedų kompaniją "Spectra - Physics Scanning Systems" (SPSS) ir papildė savo skanerių asortimentą. SPSS yra parduotuvių skaitmeninių skanerių kūrėja ir gamintoja. Jos produkcija naudojasi net 50% visų pasaulio prekybos centrų.

Jungtinės Amerikos Valstijos 2004 metais Kinijoje investavo apie 5,45 bilijono JAV dolerių, tai sudarė 8,7% visų tiesioginių užsienio investicijų Kinijoje. 67% visų investicijų buvo skirta apdirbamosios pramonės plėtrai, elektronikai (ypatingai kompiuterių technologijų plėtimui), naftai, fartmacijai.

1980 metais Kinija pradėjo investuoti į Afrikos šalis ir kasmet vis didino investicijas. Nuo 2000 Kinijos investicijos Afrikoje sparčiai didėjo laipsniškai formuodamos daugybinių investicijų modelį. Tuo tarpu Afrika taip pat tapo aktyvia investuotoja Kinijoje ir daugelio Afrikos įmonių verslas sparčiai auga Kinijos rinkoje.

2003 metų pabaigoje tiesioginės Kinijos investicijos Afrikoje pasiekė 490 mln. JAV dolerių ir 2009 metų pabaigoje staigiai šoktelėjo iki 9,33 mlrd. JAV dolerių. Kinija savo investicijas paskirstė į 49 Afrikos šalis, iš jų daugiausiai į Pietų Afriką, Nigerija, Zambija, Sudaną, Alžyrą ir Egiptą. Pagrindinės investavimo sritys:

  • Microsoft Word 196 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3345 žodžiai)
  • Universitetas
  • Eglė
  • Svarbiausios šalys investuotojos pasaulyje
    10 - 9 balsai (-ų)
Svarbiausios šalys investuotojos pasaulyje. (2016 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/svarbiausios-salys-investuotojos-pasaulyje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 12:40
×