Svarbiausių organizacijos strateginio plano dalių analizė


Įvadas. Strategijos pradmenys. Strateginis planavimas. Strateginio plano dalys. Strateginė analizė. Tikslinė orientacija. Strateginiai sprendimai. Strategijos įgyvendinimo programos rengimas. Išvados. Literatūra.

Darbo tikslas – išsiaiškinti strateginio plano dalis, gebėti jas išanalizuoti.

Darbo uždaviniai:

Išsiaiškinti kada susiformavo strategijos sąvoka versle;

Apibūdinti pagrindines strateginio plano sąvokas ir paaiškinti jų esmę;

Aprašyti organizacijos strateginio plano dalis ir jas apibūdinti;

Remiantis išnagrinėta moksline literatūra, padaryti išvadas.

(Rementis Bivainio, J. knyga) Strateginis planavimas suprantamas kaip strategijos ir jos įgyvendinimo programos (plano) rengimo veiksmų visuma. Jo paskirtis – užtikrinti naujovių ir pokyčių įgyvendinimą organizacijoje. Dėl išskirtinio savo vaidmens strateginis planavimas yra labiausiai iš visų planavimo atmainų normalizuotas procesas, nors būtent čia yra didžiausios galimybės pasireikšti mąstymui, kūrybiškumui, įžvalgumui ir išradingumui. Be originalumo kaip esminio būtino požymio, strateginiams planams būdingi požymiai yra platus objektų ir veiklų spektras, santykinai ilgas laiko tarpas (2–5 metai), agreguotumas.

Organizacijos tikslai grindžiami tiek misija, tiek vizija. Netgi galima teigti, kad nemažos dalies tikslų turinį daugiau lemia misija, o jų kokybinius parametrus – vizija. Pavyzdžiui, įsitvirtinimas užsienio rinkose – misija, o jau kuriose konkrečiai (kurių užsienio šalių) – vizija, darnios plėtros įgyvendinimas – misija, o lėšų paskirstymas plėtros kryptims –vizija. Tikslai gali būti tinkamai suformuluoti tik laikantis dviejų reikalavimų: tarpusavio suderinamumo ir konkretumo. (Pagal internetinį šaltinį „Strateginis įmonės planavimas“)

Kiekviena organizacija gali priimti ir įgyvendinti įvairiausius strateginius sprendimus ir pasiekti skirtingų rezultatų. Specialiojoje literatūroje netgi pateikiama rekomendacijų dėl galimų strateginių sprendimų metodologinių variantų. Paprastai išskiriami du tokie variantai:

  • Microsoft Word 67 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (975 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Svarbiausių organizacijos strateginio plano dalių analizė
    10 - 5 balsai (-ų)
Svarbiausių organizacijos strateginio plano dalių analizė. (2015 m. Spalio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/svarbiausiu-organizacijos-strateginio-plano-daliu-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 06 d. 10:47
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo