Svarstymai literatūros kritikos seminarui


Lietuvių savarankiškas darbas.

Svarstymai ir atsakymai į klausimus apie. Vaškelio straipsnyje analizuojamus pokyčius sovietinėje lietuvių prozoje ir apie. Jonyno straipsnyje vertinamą. Baltušio romaną Su kuo valgyta druska ". Kristina Aleknaitė Lk. Apie. Vaškelio straipsnyje analizuojamus pokyčius sovietinėje lietuvių prozoje. Kokias lietuvių prozos tendencijas ir slinktis aktualizuoja kritikas ? Kokiu aspektu jis analizuoja pasirinktus autorius. O štai gamta - viską gelbsti , ji rodo gyvenimo prasmę. Kaip ir kokiame kontekste romanas yra analizuojamas. Manau , kad. Baltušio romanas ,, Su kuo valgyta druska ". O štai Baltušio romane. Taigi , manau jog. Jonynui patinka šis romanas ir. Baltušio , ne perdėm padlaižikiškas , o kaip tik – labai sąžiningas , lengvas ir ramus , atvirumas. Kaip kritikas argumentuoja savo kritinį požiūrį.


Svarstymai ir atsakymai į klausimus apie B. Vaškelio straipsnyje analizuojamus pokyčius sovietinėje lietuvių prozoje ir apie V.A. Jonyno straipsnyje vertinamą J. Baltušio romaną "Su kuo valgyta druska".

1.B. Vaškelis analizuoja lietuvių prozoje dažnai pasirodančias, įkyrias žmogaus nerimo tendencijas. Tai tas, visiems gerai pažįstamas, žmogaus vidinis nerimas, sukeltas nepastovumo jausmo, baimės būti atviram, paremtas savęs praradimo supratimu. Tas nerimas, kurį sukelia kasdieninė vaidyba, kasdienis stengimasis būti kitu, tokiu kaip visi. Čia B. Vaškelis puikiai parodo, kokį nepilnavertiškumo jausmą tanka patirti jo prozos personažams, kurie patys save stato į vaidybos bei kaukių pasaulį. Šie personažai, patys tampa savo pagrobėjais, kalintojais, laisvės atėmėjais. Jie nesirįžta būti savimi, atskleisti savo troškimų, bei siekti savo svajonių, todėl visi iki vieno įgija nepilnavertiškumo kompleksą ir negali įveikti savo pačių pastatytų, laimingą ir pilnavertišką gyvenimą, varžančių sienų.

Taigi, tos pagrindinės B. Vaškelio analizuojamos prozos tendencijos, kogero – nuolatinės vidinio, savojo ,,AŠ" paieškos, bandymas pabėgti nuo vaidybos, nuo minios jausmo, nuo gyvenimo, kurio nesinori.

Taip pat, kritikas čia aktualizuoja gamtos reikšmę, bei nusiraminimą, kurį ji teikia.

Svarstymai literatūros kritikos seminarui. (2016 m. Kovo 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/svarstymai-literaturos-kritikos-seminarui.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 23:53