Švarus vanduo ir higiena


Švarus vanduo ir higiena darnaus vystymosi tikslas nr. Potvyniai ir padidėjęs kritulių kiekis. Tirpstantys ledynai , sniegas. Kylantis jūros lygis.


Ligos, susijusios su nešvariu vandeniu ir higienos trūkumu, yra vienos iš pirmaujančių vaikų mirties priežasčių pasaulyje. Kasdien nuo viduriavimo miršta daugiau kaip 800 vaikų iki 5 metų amžiaus. Nešvarus vanduo ir sanitarija taip pat yra susiję su užsitęsusiu augimu. Maždaug 156 milijonai vaikų visame pasaulyje kenčia nuo fizinės bei protinės negalios.

Pagal PSO / UNICEF bendrą stebėsenos programą vandens tiekimo ir sanitarijos srityje apie 663 milijonai žmonių nepasiekia švaraus vandens šaltinių. Pasaulyje 48 mažiausiai išsivysčiusios šalys turi prasčiausią priėjimą prie švaraus vandens išteklių. Aštuoni iš dešimties žmonių, neturinčių švaraus vandens, gyvena kaimo vietovėse.

Vandens vien nepakanka, kad būtų užtikrinta žmonių sveikata ir gerovė. Santechnika ir higiena atlieka vienodai svarbų vaidmenį. Be tinkamų sanitarinių sąlygų ir higienos elgesio, vandens šaltiniai gali tapti užteršti ir paskatinti ligų plitimą. 2015 m. 2,4 mlrd. žmonių visame pasaulyje nesinaudojo vietinę santechnika, kad pašalintų žmonių atliekas nuo sąlyčio su žmonėmis, o 946 milijonai žmonių praktikavo atvirą defekaciją.

Per pastaruosius keletą dešimtmečių, buvo dedamos pastangos, gerinti vandens tiekimą, sanitariją ir higieną milijonams žmonių pasaulyje. Nuo 1990 m. 2,6 milijardai žmonių išsikovojo švaresnio vandens tiekimą, o 2,1 mlrd. žmonių sanitarijos paslaugas. Tuo laikotarpiu, penkių metų mirtingumas sumažėjo 53%. Dėka oficialios pagalbos vystymuisi, kuri 8,6 mlrd. JAV dolerių skyrė vandens sektoriui, neturtingose šalyse vyrauja pažanga švaraus vandens ir higienos srityje. Nuo 2005 metų išmoka padidėjo 64 %. Afrikoje panaudotas 31 % paramos, t.y daugiau kaip du kartus per pastaruosius 10 metų.

  • Microsoft Word 186 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1341 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agnė
  • Švarus vanduo ir higiena
    10 - 2 balsai (-ų)
Švarus vanduo ir higiena. (2018 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/svarus-vanduo-ir-higiena.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 06:58
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo