Švedija ir Norvegija skaidrės


Švedija ir norvegija. Švedijos ryšiai su Lietuva. Įdėjimai. Prekyba. Didėjantis bendradarbiavimas. Lietuvos ir Norvegijos ryšiai.

Nuo 1998 m. Švedija yra svarbiausia investuotoja Lietuvoje. Labiausiai tai lėmė “Telia” firmos indėlis į “Lietuvos telekomą”. Tai didžiausias privatus įdėjimas, kada nors lig šiol padarytas Pabaltijo šalyse. Švedija vyrauja ir Lietuvos bankų sektoriuje. “Stockholms Enskilda Banken” bankas nuo 1999 m. yra strateginis “Vilniaus banko” investuotojas. “Föreningssparbanken/Swedbank” bankui Lietuvos rinkoje atstovauja Švedijos bei Estijos bankas “Hansabank”, o “Merita-Nordbanken” bankas atidarė savo filialą Vilniuje. Aktyvios Lietuvoje Švedijos žiniasklaidos įmonės, veikiančios vis dar menkai išplėtotoje rinkoje. “Kinnevik” ir “Marieberg-Bonnier” firmos vadovauja dviem didžiausiems Lietuvos televizijos kanalams, o “Bonnier” firma yra svarbiausio Lietuvos verslininkų laikraščio “Verslo žinios” savininkė. Vienas naujausių didelių įdėjimų yra “ICA” firmos, kuri 1999 m. įžengė į Lietuvos rinką - nusipirko kontrolinę Lietuvos maisto pramonės grandies dalį su dešimtimi parduotuvių visoje Lietuvoje. Tarp kitų Lietuvoje pasirodžiusių Švedijos firmų yra “Ericsson”, “ABB”, “Pripps/Ringnes”, “SAS”, “SKF”, “Tetra-Pak” ir “Alfa-Laval”.

  • Ekonomika Skaidrės
  • MS PowerPoint 65 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (1982 žodžiai)
  • Mantas
  • Švedija ir Norvegija skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Švedija ir Norvegija skaidrės. (2014 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/svedija-ir-norvegija-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 10:40
×