Švedija: kultūra ir menas


Įvadas. Švedija. Trumpai apie Švediją. Švedijos kultūra ir menas. Švedų kultūros ypatumai. Bendravimo būdai. Maistas. Eurovizija. Grupė „Abba“. Alfredas Nobelis. Astrida Lindgren. Išvados. Paveiksėlių sąrašas. Literatūros sąrašas.


Viena iš skandinavijos šalių – Švedija turi kultūrą, kuri smarkiai skiriasi nuo mums įprastos Baltų kultūros, taip pat, Švedija yra visame pasaulyje pagarsėjusi literatūros, muzikos bei mokslo srityse. Mano darbo tikslas aprašyti Švedijos kultūros ypatumus bei garsiausius kultūros ir meno atstovus.

Švedijoje valstybinė kalba yra švedų, labai panaši į danų ir norvegų kalbas, bet skiriasi tarimu ir rašyba. Tikėjimas – liuteronybė. Pagal 1809 m. Konstituciją, pataisytą 1975 m., Švedijos Karalystė yra konstitucinė monarchija. Valstybės vadovas yra monarchas, kuris sostą paveldi. Dabar Švedijos sostas priklauso Karoliui XVI Gustavui iš Bernadotų dinastijos. Įstatymus leidžia Švedijos parlamentas – Riksdagas , susidedantis iš 349 tiesiogiai trejiems metams renkamų tautos atstovų.

„ABBA“ viena garsiausių ir sėkmingiausių grupių pasaulyje. Grupės nariai :Benis Andersonas, Bjornas Ulveusas, Anė-Frida Lyngstad ir Agneta Faltskog 1969 metais susitiko Benis ir Frida. Netrukus Benis ir Frida dar kartą susitiko radijo laidoje ir suprato, jog įsimylėjo vienas kitą. Bjornas Agnetą sutiko 1969 metų gegužę, Švedijos vakarų pakrantėje, vienos televizijos laidos filmavimo metu. 4 atlikėjai susibūrė po Benio ir Fridos vestuvių, kuomet pradėjo dirbti kartu.

Taigi švedai turi savitą kultūrą, kuri gerbia papročius, gamtą taip pat švedai vadovaujasi lygiavertiškumo principu, bet didelį dėmesį kreipia ir į statuso reikšmę. Bendraujant su švedais svarbus yra akių kontaktas, sąžiningumas ir atvirumas taip pat yra svarbi apranga ir punktualumas. Švedija garsina tokie nusipelnę žmonės kaip Alfredas Nobelis, kuris ne tik garsus visame pasaulyje mokslininkas, bet po mirties remia labiausiai nusipelniusius mokslininkus. Taip pat Švedija garsi literatūros srityje, laimėti net 7 prestižiniai Nobelio apdovanojimai. Ir verta paminėti Euroviziją, tai didžiausias Europos šalių dainų konkursas, kurį net 6 kartus yra laimėjusi Švedija.

  • Menai Referatas
  • Microsoft Word 2318 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2031 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laurynas
  • Švedija: kultūra ir menas
    10 - 2 balsai (-ų)
Švedija: kultūra ir menas. (2016 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/svedija-kultura-ir-menas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 12:02
×