Švedijos demografija


Politinė sistema. Prekyba ir ekonomika. Švedija Europos Sąjungoje. Es taryba. Pirmininkavimas ES Tarybai. Europos Komisija. Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas. Europos regionų komitetas. Nuolatinė atstovybė Europos Sąjungoje. Biudžetas ir finansavimas. Kiek Švedija moka ir kiek gauna? ES finansuojami projektai Švedijoje.


Migracijos indeksas (per metus imigravusių į šalį ir emigravusių iš šalies žmonių skirtumas): + 1,66 migrantų/1000 gyv. (2009 m. apsk.)

Miestuose gyvenančių žmonių procento metinis kitimas: + 0,5 % (2005 m. apsk.)

Kūdikių mirtingumas per pirmuosius gyvenimo metus: 2,75 mirusiųjų/1000 gimimų (2009 apsk.) (antras mažiausias rodiklis pasaulyje)

Demografiniai rodikliai ilgainiui dėsningai kinta. Remiantis daugiamečiais didžiulę socialinę pažangą pasiekusių šalių demografiniais rodikliais, daroma išvada, kad kiekviena šalis laikui bėgant praeina tam tikras demografines pakopas. Tai vadinama demografine raida, kurią vaizdžiai iliustruoja modelis. Jame skiriamos penkios demografinės pakopos, kurioms būdingi tam tikri gimstamumo ir mirtingumo pokyčiai. Nuo valstybės socialinio lygio priklauso, kurią demografinę pakopą ji gali atitikti.

Švedijos gyvenimo lygis yra aukštas. siekimas. Dėl to Švedija pasaulyje garsi ne tik puikiai išvystyta socialinės apsaugos sistema, bet ir didžiuliais mokesčiais.

Šalies privačios įmonės pagamina apie apie 90% pramonės produkcijos. Maždaug 70% šalies BVP sukuriama paslaugų sektoriuje, žemės ūkyje – apie 2% BVP, o likusioji dalis – pramonėje.

Švedija turi nemažai naudingųjų iškasenų: geležies rūdos, cinko, švino, aukso sidabro ir kt. Išvystyta medienos ir popieriaus pramonė. Žemės

Švedija yra konstitucinė monarchija. Jos valdymo forma yra parlamentinė. Karalius atlieka tik formalią valstybės vadovo funkciją. Švedijos monarchų dinastija kildinama iš Ž. B. Bernadoto, kuris buvo Napoleono Bonaparto armijos maršalas.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1124 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Vika
  • Švedijos demografija
    10 - 1 balsai (-ų)
Švedijos demografija. (2020 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/svedijos-demografija.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 11:13
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo