Švedijos inovacijos: inovacijos medicinoje ir technologijose


ŽIV ir kitų virusų stebėjimo priemonė. Echokardiografija Ultragarsas - Septintajame. Inovacijos technologijose Spotify programėlė. Automatinio identifikavimo sistema GPS.


Švedija – inovatyviausių ES šalių trejetuke, ją lenkia tik lyderė Šveicarija ir antroje vietoje esantys Nyderlandai, tokią statistiką pateikia pasaulio intelektinės nuosavybės organizacija (WIPO). Kaimynai švedai pasižymi senomis neutralumo tradicijomis, nepriklauso NATO organizacijai, tai reiškia, kad karalystė beveik neinvestuoja į karinę pramonę. Galbūt todėl, gali skirti daugiau lėšų šalies modernizavimui įvariose ūkio šakose. Reikia pabrėžti, kad dauguma Švedijos išradimų bei inovacijų padarė įtaką viso pasaulio raidai, pagerino gyvenimo kokybę.

Omeprozolis – labai plačiai naudojamas vaistas nuo rėmens, opaligės, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos gydymui, rūgštingumui mažinti.Šį vaistą užpatentavo švedų farmacijos įmonė AstraZeneca.

ŽIV ir kitų virusų stebėjimo priemonė – labai modernus prietaisas leidžia aptikti virusus, net patį menkiausią nuodų kiekį. Įprastai gydytojai turi užtrukti savaites ar net mėnesius, kol tyrimai pasiekia rezultatus, norint ištirti ar pacientas neserga AIDS/ŽIV. O su šio prietaiso pagalba, diagnozę bus galima nustatyti daug greičiau, tai reiškia, kad užsikrėtusiajam ir sergančiajam gydymas bus pradėtas daug anksčiau. Išradėjų teigimu, prietaisas galėtų aptikti ir choleros nešiotojus bei kitų užkrečiamų ligų sukėlėjus. Šis prietaisas galimai bus pritaikytas kovai su biologiniais išpuoliais, bio-terorizmu, kuomet naudojamos žmogui nuodingos medžagos. Prietaisą sukūrė biomedicinos mokslų daktaras  Martin Hedström ir jo komanda “Lund” universitete.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (768 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jorė
  • Švedijos inovacijos: inovacijos medicinoje ir technologijose
    10 - 2 balsai (-ų)
Švedijos inovacijos: inovacijos medicinoje ir technologijose . (2019 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/svedijos-inovacijos-inovacijos-medicinoje-ir-technologijose.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 09 d. 00:53
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo