Švedijos mokesčių sistemos analizė ir ypatumai


Įvadas. Teorinė dalis. Valstybės vaidmuo rinkos ekonomikoje. Fiskalinė politika. Valstybės pajamos ir išlaidos. Praktinė dalis. Švedijos ekonomikos analizė. Švedijos mokesčių analizė. Pasitikėjimas mokesčių sistema. Išvados. Literatūros sąrašas.

Savo itin aukštą gyvenimo lygį Švedija pasiekė derindama pažangų kapitalizmą ir plačius socialinės gerovės privalumus.

Švedija garsėja savo pasiektu socialinės gerovės lygiu. Socialinė gerovė Švedijoje sudaryta iš kelių organizacijų ir sistemų, susijusių su šia gerove.

Darbo tikslas yra išanalizuoti ir pateikti Švedijos mokesčių sistemos ypatumus.

Aptarsiu valstybės vaidmenį rinkos ekonomikoje.

Paaiškinsiu, kas yra fiskalinė politika.

Aprašysiu, kaip sudaromos valstybės pajamos ir išlaidos.

Nors rinkos ekonomikos esmė ekonomikos savireguiacija, tačiau iki tam tikro lygio valstybė turi dalyvauti rinkos reguliavime, kad sumažinti skurdą, gerinti piliečių sveikatos gerovę ir ekonominį gerbūvį. Taip pat valstybė negalį nekreipti dėmesio ir nereaguoti, kai ekonomikoje vykstą staigios krizės ar padėti greičiau stabilizuoti rinką po nuosmukių, mažinti neigiamas pasekmes. Tačiau kišimuisi į ekonominę rinką, valstybė turi turėti sąnaudų.

Valdžia rinką gali veikti tiesiogiai arba dalyvaudama netiesiogiai. Tiesioginis valdžios dalyvavimas rinkoje skatinamas dviejų pagrindinių priežasčių: siekio vartotojus aprūpinti viešosiomis prekėmis ir teikti viešąsias paslaugas, kai pati rinka negali užtikrinti tinkamo jų paskirstymo, ir kartu siekio gauti tam tikros naudos iš viešojo sektoriaus. Netiesiogiai valdžia dažniausiai įsikiša tada, kai rinka turi neigiamą šalutinį poveikį socialinei gerovei. Pavyzdžiui, siekdama mažinti taršą gali įvesti transporto priemonių mokestį arba mažinti transporto priemonių naudojimą akcizo mokesčiais.

Pagrindinės valstybės funkcijos, kurias privalo atlikti, siekdama išspręsti ekonomikos problemas:

Teisinėmis ir ekonominėmis priemonėmis sudaryti sąlygas rinkai funkcionuoti; t.y. valstybė kuria ir priima įstatymus, ginančius rinkos sistemą, tame tarpe ir privačią nuosavybę. Pasirūpina konkurencijos apsauga ir ją skatina.

Užtikrinti sveiką gamtinę aplinką ir racionalų išteklių panaudojimą. Pavyzdžiui, jeigu padidėjo oro tarša, valdžia gali ją mažinti įvesdama transporto priemonių mokestį.

Užtikrinti socialinį saugumą. Dėl to valstybė perskirsto pajamas, teikdama valstybės paramą ir vykdydama socialinio aprūpinimo programas.

Skatinti technologijų ir darbo kvalifikacijos tobulinimą. Vykdyti inovacinę politiką susijusią su mokslu, švietimu.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 586 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (1855 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ema
  • Švedijos mokesčių sistemos analizė ir ypatumai
    10 - 2 balsai (-ų)
Švedijos mokesčių sistemos analizė ir ypatumai. (2015 m. Lapkričio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/svedijos-mokesciu-sistemos-analize-ir-ypatumai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 00:28
×