Švedijos valstybė


Švedija valstybė. Švedijos valstybės vyriausybinės administracijos modelis. Švedijos karalius. Parlamentas - riksdagas. Visuotiniai rinkimai. Pagrindinės teisės ir laisvės. Premjero rinkimas.

Švedijos valdymo forma yra parlamentinė konstitucinė monarchija, kurios dabartinė konstitucija yra priimta 1975 m. sausio 1d. Šios valstybės vadovas yra karalius - Karlas XVI Gustavas, tačiau jo funkcijos yra tik reprezentacinės. Švedijos valstybinė valdžia kyla iš tautos, tai skelbia Švedijos Konstitucija. Švedijos Konstitucija apibrėžia kaip šalis turėtų būti valdoma. Tai yra tam tikros sąlygos santykiuose tarp sprendimų priėmimo, vykdomosios valdžios, pagrindinių teisių bei gyventojų laisvių.

Kadangi Švedija turėjo konstitucinį monarchą, tai reiškia, kad visas jos valdymas vyko ne vienose rankose. Švedija yra sudaryta iš savivaldybių, kurios yra vadinamos komunomis, bei grafystės tarybų ir sričių t.y regionų. Vietinį lygmenį sudaro 290 savivaldybių. Savivaldybės asamblėja yra sudaryta iš narių, kurie yra išrinkti tiesiogine visuotine rinkimų teise, ketveriems metams. Ši asamblėja yra savivaldybės sprendimo priėmimo organas, bet gali deleguoti svarbius sprendimų priėmimo įgaliojimus savivaldybės vykdomajam ir specializuotiems komitetams. Tai taip pat apmokestina mokesčius ir priima savivaldybės biudžetą. Savivaldybės vykdomasis komitetas yra sudarytas iš narių, paskirtų ketverių metų trukmei savivaldybės asamblėjos. Parlamentas susideda iš vienerių rūmų, kurių nariai renkami tiesiogiai pagal proporcingo atstovavimo sistemą ketverių metų laikotarpiui. Švedai visuotinę rinkimų teisę įgyja sulaukę 18 metų. 1998 m.

  • Viešasis administravimas Esė
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2015 m.
  • 6 puslapiai (1289 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabrielė
  • Švedijos valstybė
    10 - 2 balsai (-ų)
Švedijos valstybė. (2015 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/svedijos-valstybe.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 11:02
×