Švedijos žmonės


Prezentacija. Nacionalinio charakterio bruožai. Drovumas Švedijoje yra teigiamas bruožas drovūs žmonės vertinami už jų jautrumą. Požiūris į save. Tarpusavio santykiuose švedams būdingas socialinės autonomijos siekis. Bendravimo būdai. Tinkamos temos dabarties. Šeima. Šeima – šventa ir vertinama vertybė. Dalykinis bendravimas. Bendraujant, žodžiai yra veiksmingas įrankis. Požiūris į laiką. Atidžiai planuoti yra. Elgesys viešoje vietoje. Švedai linkę stovėti toliau vienas nuo kito. Dovanos. Dovanos tarp verslo partnerių nėra įprastas dalykas. Literatūra.


Drovumas Švedijoje yra teigiamas bruožas: drovūs žmonės vertinami už jų jautrumą, mąslumą bei gebėjimą ,,nespausti“ kito asmens. Už šeimos ribų (taip pat ir net artimų draugų rate) pokalbių metu švedai nelinkę klausinėti, gilintis ir daug diskutuoti. Švedų ramumas turi dar viena išskirtine savybę: konfliktų vengimas. Siekdami vengti konfliktų švedai kalboje nevartoja neiginio, o tiesiog sako ,,nja“ - tai tarsi sutikimas, pritarimas, nors iš tikrųjų tai reiškia atsisakymą. Švedai išsiskiria savo racionalumu, gebėjimu rasti tinkamus sprendimus, funkcionalumu ir praktiškumu. Jiems būdingas tiesmukiškumas – pirmiausia kalbama tiesiai apie reikalą, pateikiama esmė, o tik paskui papildomos detalės, aiškinimai ir kita informacija.

Atidžiai planuoti yra svarbu, nes švedai nėra labai atviri naujoms ir kitoniškoms idėjoms: būtina neskubi, kruopšti analizė, kad visas galimybes įvertintų kiekvienas dalyvis. Grafikų keitimas paskutinę minutę laikomas dideliu lengvabūdiškumu. Susitarti dėl susitikimų Švedijoje reikia bent prieš pora savaičių. Patartina visada būti punktualiam tiek verslo, tiek neoficialiuose susitikimuose.

Švedai linkę stovėti toliau vienas nuo kito. Nesiramstykite sienų ar daiktų. Neikite per gatvę degant raudonai šviesai, kantriai laukite žalios.

  • Psichologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 219 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (658 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • Švedijos žmonės
    10 - 4 balsai (-ų)
Švedijos žmonės. (2016 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/svedijos-zmones.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 07:46
×