Šveicarija referatas


Referatas apie sveicarija. Sveicarija skaidres. Šveicarija darbas skaidrėmis. Referatas šveicarija. Referatai apie šveicarija. Darbo leidimai sveicarijoje. Etiketas sveicarija. Sveicarijos gyventojai: referatas. Skaidres apie sveicarija. Sveicarija rasinys.

Dažnai sakoma, kad šveicarija yra europos širdis. Geografiniu požiūriu tai nėra tiesa. Tačiau pagrindinis kelias, jungiantis šiaurinę ir pietinę europą veda per alpes. Šveicarija šiaurėje ribojasi su vokietija ir austrija, rytuose – lichtenšteinu, pietuose – italija ir vakaruose – prancūzija. Reljefas. Dirvožemiai. Gyvūnija. Augalija. Klimatas.

Geografiniu požiūriu tai nėra tiesa. Tai reiškia, kad trys svarbios europos kultūros susitinka šveicarijoje –to pasekmė vokiškai, prancūziškai ir itališkai kalbantys regionai. Šveicarijos plotas – 41,285kv. Km. Šveicarijai būdingas aukštas gyventojų tankumo lygis – 176 gyv. Viename km. Gyventojų išsidėstymas pakankamai skiriasi atskiruose regionuose, pvz. Alpėse gyvena tik 10% visų gyventojų.

Nuo šiaurės link pietų šveicarija tęsiasi 220 kilometrų. Traukiniu šis atstumas įveikividutinių platumų, pereinantis iš jūrinio į žemyninį. Būdingos šiltos, drėgnos vasaros ir saulėtos žiemos. Vid. Sausio temperatūra ženevoje yra +1, berne – 0, ciuriche - -1,5 laipsnių pagal celsijų. Vid. Liepos mėn. Tvalstybinės kalbos – vokiečių, prancūzų, italų ir retoromanų. sienos tarp kalbų oficialiai nustatytos, Tam tikrame regione viena iš valstybinių kalbų yra ne tik šnekamoji, bet ir turi prioritetą mokyklose, spaudoje, administracijoje. Akcentuotina, kad vokiečių kalbą pirmąja laiko 65 procentai šalies gyventojų. <šveicarija – mažiausia federacinė valstybė. Tačiau jos 26 kantonai ir valstybinės kalbos paverčitam kad patekti į šveicariją, turite pateikti galiojantį tapatybės nustatymo dokumentkirtus šveicarijos sieną, jeigu ketinate apsigyventi šioje valstybėje, jūs paprastai per dienas turite užregistruoti savo atvykimą gyvenamosios vietos bendruomenėje (home commune). Bet kuriuo atveju, privalote užregistruoti savo atvykimą anksčiau nei pradedate dirbti. Bendruomenė perduos jūsų dokumentus kantono oficialioms valdžios institucijoms, kurios apsvarstys jūsų prašymą ir atsiųs leidimą gyventi.

Jeigu jūs jau turite formalią darbo sutartį, tai praneškite apie tai gyvenamosios vietos bendruomenei - per dienas nuo atvykimo į šveicariją ir pateikitjeigu ieškote darbo praneškite gyvenamosios vietos bendruomenei per dienas nuo atvykimo ir pateikite visus prieš tai paminėtus dokumentus, išskyrus darbo sutartį.

Jums nereikalingas leidimas gyventi pirmiems darbo paieškos šveicarijoje mėnesiams. Jeigu darbo paieška trunka ilgiau nei trys mėnesiai (arba jeigu jūs eksportavote savo bedarbio pašalpą) jūs turite kreiptjeigu ketinate pasilikti šveicarijoje ilgiau nei mėnesius, jums reikalingas leidimas. Jūsų vietos bendruomenė suteiks visą informaciją dėl atvykimo ir buvimo šalyse sąlygų priklausomai nuo jūsų situacijos. Suteiktas leidimas gyventi galioja visoje šveicarijos teritorijoje, bet turite informuoti valdžios institucijas apie esminius gyvenamosios vietos pasikeitimus.

  • Geografija Referatas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2011 m.
  • 6 puslapiai (5776 žodžiai)
  • Mokykla
  • Šveicarija referatas
    8 - 3 balsai (-ų)
Šveicarija referatas. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveicarija-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 12:38
×