Šveicarija turizmo referatas


Alpės kalnai yra vieni seniausių pasaulyje. Šveicarija. Šveicarijos regionai. Klimatas. Gamta. Transportas. Rekomendacijos ir informacija turistams. Parodos ir mugės. Berno kantonas. Ementalio slėnis. Berno Alpės. Berno kantono SSGG analizĖ.


Stereotipinių Šveicarijos vaizdų – jaukių medinių namelių, alpinių pievų ir prašmatnių slidinėjimo kurortų – šioje šalyje gausu. Tačiau maža įvairialypė valstybė gali pasigirti ir kitais dalykais – nuo vaizdingų viduramžių miestų iki pasaulinio garso meno bei puikių gastronomijos tradicijų. Kaimo prieglopstyje puikiai pailsėsite ir atgausite jėgas.

Šveicarijoje nedaug gamtinių išteklių, bet joje gerai išvystita pramonė, gaminanti chemikalus, elektros įrangą, mechanizmus, tiksliuosius instrumentus, laikrodžius ir tekstilę. Taip pat svarbūs pienininkystė, turizmas ir tarptautinė bankininystė. Šiandieninė Šveicarija – tai ramybės ir tarpusavio supratimo oazė.

Septyni pagrindiniai Šveicarijos regionai, kuriuos nustatė Federalinė statistikos grupė, kurie yra ne hierarchinio lygmens. Atsižvelgiant į Europos Sąjungos nomenklatūrą, tai atitinka NUTS 2 lygio klasifikaciją. Jie susiraukšlėjo prieš 65 000mln. Metų, susidūrus Eurazijos ir Afrikos tektoninėms plokštėms. Užimdamos daugiau nei pusė Šveicarijos teritorijos, Alpės dominuoja šalies kraštovaizdyje ir turėjo didelės įtakos jos istorijai ir ekonomikai. Šveicarijoje yra daug gerai žinomų viršūnių, tokių kaip Matterhonas, Jungfrau ir Eigeris, kurios pirmiausia ir priviliojo turistus dar 18-19amžiuje. Nuo romėnų laikų per Alpes ėjo prekybos ir piligrimų keliai, bet šį laukinis ir gražus kraštas tapo daugeliui preinamas tik paskutiniajame šimtmetyje, kai buvo nutiesti keliai ir tuneliai, įrengti keltai.

Šveicariją turistams iš kitų šalių galima pasiekti ir lėktuvais. Šalyje įsteigta daugybė turizmo informacijos centrų. Šveicarija turi 2 oro uostus: Ciuricho - Šveicarijos didžiausias oro uostas, kuris aptarnauja 20,7 milijonus keleivių (2007). Antras pagal dydį oro uostai: Ženevos oro uostas, aptarnauja 10,8 milijonų keleivių.

Skrydžius į tarptautinius Ciuricho, Ženevos, Bazelio, Berno, Lugano oro uostus organizuoja įvairios bendrovės, tarp jų ir Lietuvos kelionių agentūros, tokios kaip: guliveriokelionės.lt , airguru.lt , ryanayr-skrydziai.lt. Taigi ir Lietuviai taip pat gali puikiai į Šveicariją, tiek savo automobiliai, tiek Skristi, bei važiuoti autobusais.

Šveicarija visada buvo populiari turizmo vieta, todėl nenuostabu, kad jos viešbučiai garsėja rūpestingumu ir dėmesiu smulkmenoms. Nevertėtų apie Šveicariją galvoti tik kaip apie kalnų ir medinių slidinėjimo namelių šalį; joje yra daug patogių miesto ir nuostabių paežerių viešbučių.

GRUYERES. **Hotel Hostellerie des Chevaliers. Šeimai priklausantys užeigos namai. Virtuvė siūlo gurmaniškus ir labiau tradicinius patiekalus. Iš kambarių atsiveria nuostabus vaizdas į pievas ir kalnus, supančius šį viduramžiais statytą miestą. Viešbutyje yra 34kambariai.

  • Microsoft Word 7779 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2399 žodžiai)
  • Kolegija
  • Reda
  • Šveicarija turizmo referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Šveicarija turizmo referatas. (2017 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveicarija-turizmo-referatas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 13 d. 12:16
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!