Šveicarijos makroekonominių rodiklių analizė


Paveikslų ir lentelių sąrašas. Įvadas. Šveicarijos makroekonominių rodiklių teorinė analizė. Šveicrijos pagrindinių makroekonominių rodiklių analizė ir tarpusavio ryšio įvertinimas. Šveicarijos pagrindinių makroekonominių ryšių analizė. Šveicarijos pagrindinių maroeonominių rodiklių tarpusavio ryšio įvertinimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Tyrimo problema – kaip Šveicarijos makroekonominiai rodikliai priklauso vienas nuo kito tarpusavyje?

Tyrimo tikslas – ištirti Šveicarijos pagrindinius makroekonominius rodiklius ir įvertinti ryšį tarp jų.

Tyrimo metodai: moklinės literatūros analizė, grafinis vaizdavimas, koreliacinė regresinė analizė.

Nedarbo lygis – tai ekonominis bei socialinis rodiklis, kuris parodo nedirbančių asmenų dalį valstybėje. Šis rodiklis yra procentinis dydis, kuris nurodo kiek iš visų galinčių dirbti asmenų, nori ir gali dirbti, bet neranda darbo. Nadarbo lygis yra labai svarbus ir versle (Galbraith & Norden, 2019). Aukštas nedarbingumas reiškia, kad didelė dalis šalies gyventojų neprisideda prie BVP sukūrimo bei biudžeto surinkimo. Nedarbo lygis įvertinamas pagal ieškančių darbo asmenų (bedarbių) ir visos darbo jėgos santykį.

Eksportas – prekių pardavimas užsienio pikėjams ir paslaugų teikimas užsienio sebjektams. Eksportas labai svarbi tarptautinės prekybos dalis ir vienas svarbiausių šalies ekonomikos augimo garantų. Šalies ūkio pagyvėjimui didžiausią įtaką daro sparčiai augantis realusis prekių ir paslaugų eksportas (Alcalá, 2016). Eksportas nėra tik BVP funkcija, nes priklauso ir nuo kitų atsitiktinių veiksnių (investicijų, statybos apimčių, lėšų, skirtų švietimui ir mokslui, vidaus ir užsienio investicijų, kt.). Tačiau, kaip rodo patirtis, vidutinis eksportas yra BVP funkcija, t. y. šie dydžiai susiję koreliacine priklausomybe. Pasak Love ir Máñez (2019) eksportas duoda labai daug naudos ekonomikai, kurios yra viena iš dalių, bet ir turi naudos individualioms imonėms.

Importas – užsienio valstybių prekių, paslaugų bei kitų materialių objektų įvežimas į valstybę (Bisztray, Koren ir Szeidl, 2018). Ir eksportas, ir importas yra svarbūs šalies ekonomikai. Trūkstamas prekes ar paslaugas šalyje importuoja iš kitų šalių, kuriose jos yra pagaminamos. Importas didina tarp šalių konkureningumą.

Darbe yra išskiriami 5 pagrindiniai Šveicarijos makroekonominiai rodikliai. BVP, eksportas, importas, infliacija, nedarbas koreliuoja tarpusavyje ir daro didelį poveikį šalies ekonomikai.

Palyginus Lietuvos ir Šveicarijos BVP vienam gyventojui (Eur.), galima pastebėti, jog Šveicarijos BVP vienam gyventojui yra ženkliai didesnis už Lietuvos BVP vienam gyventojui. Šveicarija yra ekonomiškai stipresnė šalis už Lietuvą.

  • Microsoft Word 153 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2076 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justė
  • Šveicarijos makroekonominių rodiklių analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Šveicarijos makroekonominių rodiklių analizė. (2019 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveicarijos-makroekonominiu-rodikliu-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 06 d. 05:22
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo