Šveicarijos mokesčių sistema


Įvadas.Teorinė dаlis. Fiskalinė politika. Vаlstybės pаjаmos. Vаlstybės išlаidos. Dаrbo užmokestis. Socialinė apsauga. Vаlstybės biudžeto formаvimas. Darbo rinkos politika.Analizė. Lietuvos mokesčių sistema. Šveicarijos mokesčių Sistema. Valstybių pajamos. Mokestinių pajamų sudėtis. Valstybių išlaidos. Lietuvos išlaidos socialinei apsaugai.Išvados.Literatūra.

Šveiсаrija modernios rinkos ekonomikos šаlis, turinti vieną iš didžiаusių BVP, tenkantį vienam gyventojui. Išskirtinis Šveicarijos bruožas tai, kad ji turi stabilią, konsensusu paremtą vyriausybės sistemą, įgyvendinančią tiesioginę demokratiją. Šveicarija yra federacinė šalis, t.y. ją sudaro 26 kantonai (federaliniai administraciniai vienetai). Kadangi šalis yra decentralizuota, politinės ir administracinės atsakomybės yra padalintos tarp federalinės (nacionalinės), kantonų ir vietinės valdžios lygių. Kiekvienas Šveicarijos kantonas turi savo konstituciją, civilinį kodeksas ir parlamento rūmus.

Šveicarijos ekonomika yra stabili ir aukšto lygio. Tą įrodo ir tai, kad Šveicarijos metinis BVP svyruoja nuo 450 milijardų dolerių iki 500 mlrd. dolerių. Be to, infliacijos lygis svyruoja tarp 0.5 ir 2 procentų, o nedarbo lygis vienas iš žemiausių Europos Sąjungoje. Net paskutinė krizė, palietusi didžiąją dauguma šalių, Šveicarijos ekonomikos labai neigiamai neįtakojo.

Taigi tokie rodikliai rodo, kad Šveicarijos ekonomika išties aukšto lygio, jos vyriausybės vykdoma fiskalinė politika teigiamai padeda Šveicarijai įveikti ekonominius svyravimus ir išlaikyti teigiamą BVP augimą, o tuo pačiu ir kitus ekonominius rodiklius.

Darbo tikslas – išanalizuoti Šveicarijos valstybės mokesčių sistemą ir palyginti ją su Lietuvos mokesšių sistema. Darbą sudaro dvi dalys – teorinė, kurioje analizuojama teorija: valstybės vaidmuo ,fiskalinė politika ,valstybės pajamos ,valstybės išlaidos ,darbo apmokėjimas ,valstybės biudžeto formavimas, darbo rinkos plėtra, socialinės apsaugos samprata apibūdinančių rodiklių esmė.

Antra darbo dalis yra tyrimas. Tiriamojoje dalyje analizuojami rodikliai laikotarpiu nuo 2009 m. iki 2013 m., jie lyginami su Lietuvos rodikliais, o kai kurie ir su Europos Sąjungos 27 ar 28 šalių vidutiniais rodikliais.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 182 KB
  • 2015 m.
  • 23 puslapiai (4003 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ignas
  • Šveicarijos mokesčių sistema
    10 - 8 balsai (-ų)
Šveicarijos mokesčių sistema. (2015 m. Kovo 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveicarijos-mokesciu-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 22:32
×