Šveicarijos žiemos turizmas


Sveicarijos turizmas. Turizmas šveicarijoje. Sveicarijos turizmo istekliai. Slidinejimo isradejai. "žiemos turizmas". Ziemos sportas sveicarijoje. Sveicarijoje, slidinejimas referatas. Apie sveicarijos turizma. Sveicarijos sportas ir laisvalaikis. Sveicarijos skaidres.

Įvadas. Turizmo samprata. Žiemos turizmas. Šveicarijos žiemos turizmo ištekliai. St. Moritz slidinėjimo kurortas. Davos – kloster slidinėjimo kurortas. Montana slidinėjimo kurortas. Zermatt slidinėjimo kurortas. Kiti šveicarijos slidinėjimo kurortai. Išvados. Literatūra. Darbo tikslas – išanalizuoti šveicarijos žiemos turizmo išteklius. Darbo objektas – šveicarijos žiemos turizmas. Temos aktualumas. Atėjo žiema, todėl visai nenuostabu, jog vis daugiau žmonių perkelia dalį atostogų ir vyksta slidinėti į kalnus. Šveicarijoje yra viena iš labiausiai išvystytų turizmo infrastruktūrų, ypač kalnų regionuose ir mietuose, kur prekiaujama su turizmu susijusia įranga ir teikiamos paslaugos. Turizmas kasmet įneša. ,. Milijardų šveicarijos frankų indėlį į šveicarijos ekonomiką. Šveicarija – tai šalis, kurioje gimė pirmieji žiemos sporto kurortai pasaulyje. Būtent šveicarijoje ištisus metus klesti žiemos sporto šakos. Kadangi alpių šlaitai visus metus yra padengti sniegu, išvystytas ir vasaros slidinėjimo sportas. Alpinizmas ir kalnų turizmas yra viena populiariausių sporto šakų šveicarijoje. Šioje šalyje veikia iki. Lyninių slidininkų keltuvų. Tačiau geriausiai žinomi dantratiniai geležinkeliai – šveicarų išradimas. Šveicarijos slidinėjimo kurortai yra geriausi europoje. Ir ne tik dėl trasų ar keltuvų gausos. Kadangi šveicariją galima traktuoti kaip žiemos sporo pradininkę, tai apie šveicariją, jos klimatą, poilsio bei turizmo centrus ir bus plačiau analizuojama šiame darbe.

Temos aktualumas. Turizmas kasmet įneša 1,5 Šioje šalyje veikia iki 2000 lyninių slidininkų keltuvų. Kadangi šveicariją galima traktuoti kaip žiemos sporo pradininkę, tai apie šveicariją, jos klimatą, poilsio bei turizmo ceturizmas – tai kelionės siekiant pailsėti ar pasilinksminti. Nors pastaruoju metu terminas labiau reiškia išvykimą iš savo gyvenamosios ar darbinės aplinkos ribų. Pasak v. Ausiejaus ir r. Jakytės (2005) turizmas - rizikinga veiklos sfera, galinti duoti ne tik pelno, bet ir nuostolių. Turizmas vertinamas kaip industrijos šaka. Ją sudaro ne tik masinė paslaugų gamyba ir tiekimas, bet daugelio tarpusavyje susijusių veiklos šakų visuma: transporto, maitinimo, apgyvendinimo, mažmeninės prekybos, pramogų ir kt.

J. Stulpinaitės (2000) teigimu, kad lengviau būtų galima operuoti turizmo srities informaciją, kelionės įvairiais būdais klasifikuojamos ir skirstomos į rūšis. Populiariausias yra turizmo klasifikavimas pagal kelionės tikslą. Pagal šį kriterijų turizmasbet kokia turizmo forma ir turistų tikslai neatsiejami nuo turizmo išteklių, kurie sukuria turizmo produktus pažintiniam, poilsiniam ir kitokiam turizmui vystyti.

Turizmo ištekliai – turistinį interesą turintys objektai ar vietovės. Turizmo išteklius sudaro rekreaciniai ištekliai ir specialaus (gamtos ištekliai (miškai, gyvenamųjų vietovių želdynai, vandens telkiniai ir jų pakrantės, tinkamos arba galimos pritaikyti žmonių poilsiui ir pramogoms, mineralinio vandens ir gydomojo purvo telkturizmo paslaugų ir poilsio infrastruktūros pastatai bei objektai, esantys kurortuose, rekreacinėse ir saugomose teritorijose, taip pat turistinės trasos, apžvalgos aikštelės, kitos rekreacijai skirtos teritorijos (Lietuvos respublikos turizmo įstatymas, 1998).

Nukreipti patenkinti turistų kultūrinius poreikius (teatrų, muziejų, gamtinių ir istorinių draustinių lankymas, festivalių ir kt. ).

Nukreipti patenkinti turistų dalykinių reikalų (dalyvavimas kongresuose, simpoziumuose, mokslo ktaigi, atsižvelgiant į turizmo išteklius ir turistų kelionių tikslinformacija ir reklama supažindina su kelionės sąlygomis, lankomais objektais bei įžymybėmis. Ją teikia turizmo agentūros, televizija, radijas ir kitos komunikacijos priemonės.

  • Microsoft Word 301 KB
  • 2012 m.
  • 20 puslapių (4538 žodžiai)
  • Universitetas
  • Olga
  • Šveicarijos žiemos turizmas
    10 - 1 balsai (-ų)
Šveicarijos žiemos turizmas. (2011 m. Spalio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveicarijos-ziemos-turizmas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 00:10
×