Sveika gyvensena (2)


Žmogų sendina ne metai, o piktnaudžiavimai savo sveikata. Žmogus sukurtas ilgam gyvenimui. Nuodijantys malonumai ir vaistai. Jeigu nori būti sveikas. Naudota literatūra. Žmogų sendina ne metai, o piktnaudžiavimai savo sveikata. Sveikame, švariame kūne visi organai pakankamai stiprūs, turi dideles gyvybinių jėgų atsargas ir funkcionuoja idealiai, o didelio krūvio metu geba savo veiklą keliagubai sustiprinti. Norint gyventi ilgai privalu saugoti organizmą nuo toksiniu atliekų nervų sistemą — nuo perkrovų, audinius ir kraujagysles — nuo sustangrėjimo. Žalingų pasekmių kone perpus trumpinančių žmogaus amžių, galime išvengti pasirinkus natūralią, sveiką gyvenseną. Žmogus sukurtas ilgam gyvenimui. Norint gyventi ilgai, visų pirma, privalu saugoti organizmą nuo šlakų ir toksinų, nervų sistemą — nuo perkrovimų, audinius ir kraujagysles — nuo sustangrėjimo. Žalingų pasekmių, kone perpus trumpinančiu žmogaus gyvenimą, galime išvengti pasirinkus natūralią, sveiką gyvenseną. Tačiau ką kalbėti apie suaugusius, jeigu vaikai nuo pat mažens permaitinami, pernelyg aptūlojami, o dėl netinkamo auklėjimo jie dažnai tiesiog išpaikinami, išlepinami. Šitaip ir atsiranda 25 metu amžiaus "senių". Bet yra ir tokių, kurie išsaugo jaunystę ligi septyniasdešimties. Tarp tų, kuriems senatvė — aktyviausias gyvenimo laikotarpis, pasitaiko tiesiog atjaunėjusių. Išdygsta nauji dantys, atauga plaukai, sustiprėja akys (beje, taip nutiko vienam Šeltpno bičiuliui einant aštuoniasdešimt penktuosius).

žmogus sukurtas ilgam gyvenimui.

Tačiau ką kalbėti apie suaugusius, jeigu vaikai nuo pat mažens permaitinami, pernelyg aptūlojami, o dėl netinkamo auklėjimo jie dažnai tiesiog išpaikinami, išlepinami. Šitaip ir atsiranda 25 metu amžiaus senių . Išdygsta nauji dantys, atauga plaukai, sustiprėja akys (beje, taip nutiko vienam šeltpno bičiuliui einant aštuoniasdešimt penktuosius).

žmones sendina ne metai, o gyvenimo būdas. Greičiausiai sensta tie, kurie labiausiai piktnaudžiauja savo sveikata. Žmogus gyvendamas juk turi rūpintis nervų energija, tausoti ją, o ne švaistyti. Biologai tvirtina, jog organizmas turi ir stipresnių, ir silpnesnių ląstelių bei organų. Bet, jei pašalinsime visas išorines priežastis, kliudančias joms dirbti, visos bus vienodai sveikos — gamta pati suirusias ląsteles pakeičia naujomis. Tas atsinaujinimo procesas vyksta be perstojo, siekdamas išsaugoti gyvybę ir jaunystę. Sveikame organizme ląstelės ir organai funkcionuoja idealiai, o didelio krūvio metu gali savo veiklą keliagubai sustiprinti.

Mirtis ištinka žmogų tada, kai dėl blogo paveldo, o ypač pažeidinėjant gyvenimo dėsnius perkraunama kai kurių organų veikla. Verta prisiminti, kad gyvulių tarpe tokie organų sutrikimai praktiškai neužfiksuoti, o primityvių tautų tarpe — labai reti. Vadinasi, visi organai iš prigimties yra pakankamai stiprūs ir turi dideles gyvybines atsargas.

Jeigu giminėje daug ilgaamžiu, vaikai iš tėvu paveldi potencialias galimybes gyventi ilgai, tik ne visada jas realizuoja. Nesunku įsitikinti, kad ilgaamžių ainiai gyvena ilgiau, tačiau ir anksti mirusieji gal turėjo lygiai tokias pat galimybes? Tai galėtume įrodyti tik išsiaiškinę, kas juos taip anksti pražudė. Gal kaip tik žalingi įpročiai, netinkama gyvensena?.

Kiekvienai gyvūnų rūšiai duota sava, natūrali gyvenimo atkarpa. Visi gyvūnai, jei tik nesutrukdo žmogus ar netikėta žūtis, paprastai ir sulaukia skirtojo amžiaus. Vienas tik žmogus dėl netinkamos gyvensenos jį paprastai sutrumpina maždaug perpus.

žmogaus organizmo ląstelių gyvybingumas didžiulis. Organai ir audiniai normaliom sąlygom geba atsistatyti. Sveikas organizmas pats apsivalo, pašalindamas toksines atliekas, pats virškina ir įsisavina maistą. Tik pažeisk virškinimo, šalinimo organu veiklą — tie pažeidimai sutrikdys ir kitų organų darbą, net visą organizmą. Jei patologija stipri, organai irsta sparčiau negu regeneruojasi, ir galiausiai ligonį pakerta mirtis, nepaisydama nei jo tėvų, nei jo paties amžiaus.

  • Sveikata Referatas
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (2243 žodžiai)
  • Sigutė
  • Sveika gyvensena (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
Sveika gyvensena (2). (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveika-gyvensena-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 04:48
×