Sveika gyvensena ir jos nauda žmogui


Įvadas. Sveika mityba vadovaujasi trimis principais. Judėjimas būtinas normaliam žmogaus gyvenimui. Mankšta reikalinga kūno ir proto ugdymui. Išvados. Literatūra.

Praeityje žmonės savo sveikatą apibūdindavo kaip skausmo nejutimą ar jo nebuvimą. Tačiau džiugu, kad šiais laikais, kai dauguma gyventojų gryną kaimo orą iškeitė į miesto smogą, judėjimą – į kėdę prie kompiuterio ekrano ar ėjimą į darbą – važiavimą automobiliu arba visuomeniniu transportu, vis daugiau žmonių nori ir stengiasi gyventi sveikai. Sveikatą dabar supranta ne vien tik kaip skausmo nebuvimą, bet kaip platesnę sąvoką – fizinės, dvasinės ir socialinės kiekvieno asmens gerovės buvimą. Sveikas gyvenimo būdas apima tiek aktyvią fizinę veiklą, tiek sveiką mitybą. Žmogaus organizmas sukurtas ilgam (100 – 120 metų) gyvenimui ir jei norime būti sveiki, privalome nepiktnaudžiauti savo sveikata. Taigi kuo kruopščiau ja rūpinsimės, tuo geriau jausimės, o kuo geriau mes jausimės, tuo geriau jausis ir mus supantys žmonės.

Žmogaus sveikata priklauso nuo paveldimumo, ekologinės aplinkos, medicinos, bet daugiausiai priklauso nuo sveikos mitybos, juk tai ką valgome ir kas vyksta organizme, atsispindi ir mūsų išorėje. Paveldimumo žmogus pakeisti negali, gyvenamą aplinką ir mediciną žmogus gali pasirinkti pats, tačiau sveika mityba ne tik gali, bet ir turėtų pasirūpinti kiekvienas iš mūsų. Sveika mityba vadovaujasi trimis svarbiausiais mitybos principais: nuosaikumas, įvairumas, balansuotumas.

Nuosaikumas – pagrindinis sveikos mitybos principas. Reikia žinoti, kad net ir būtiniausios maisto medžiagos, vartojamos per daug ir per dažnai, gali turėti neigiamą poveikį mūsų sveikatai.

Vartoti kuo mažiau cukraus ir saldumynų. Per didelis kiekis cukraus skatina antsvorio atsiradimą, mažina vitaminų kiekį organizme;

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (1366 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lina
  • Sveika gyvensena ir jos nauda žmogui
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Sveika gyvensena ir jos nauda žmogui. (2015 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveika-gyvensena-ir-jos-nauda-zmogui.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 13:23
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo