Sveika gyvensena ir jos svarba visuomenei


Įvadas. Sveikos gyvensenos samprata. Sveika gyvensena visuomenėje. Sveikos gyvensenos būdai visuomeneje. Sveikos gyvensenos svarba visuomenei. Išvados. Literatūra.


Darbo objektas: sveikos gyvensenos svarba visuomenėje.

Darbo tikslas: išanalizuoti sveikos gyvensenos svarbą visuomeneje.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti sveikos gyvensenos sampratą;

Atskleisti sveikos gyvensenos visuomenėje būdus;

Atskleisti sveikos gyvensenos svarbą visuomenei.

Tyrimo metodai: mokslinės ir kitos literatūros analizė.

Mityba yra kasdienis žmogaus gyvenimo elementas, kadangi maitinimasis suteikia jam gyvybę ir sveikatą. Tačiau gerą sveikatą ir pilnavertį gyvenimą gali suteikti tik sveika mityba.

• Subalansavimas (reikiamas kiekis medžiagų – baltymų:riebalų:angliavandenių santykis turi būti 1:1:4).

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pateikiamas sveikatos apibrėţimas, teigiantis, jog sveikata nėra vien ligos ar fizinės negalios nebuvimas, ypač tinka nagrinėjant vaikų ir jaunimo sveikatos problemas. Kaip teigiama 2004 m. išleistoje Jungtinių Tautų ataskaitoje „Pasaulio jaunimo raportas 2003: globali jaunų žmonių situacija“, ši jauniausia pasaulio visuomenės dalis iš tiesų yra sveikiausia. Tačiau susirūpinimą kelia sveikatą žalojanti gyvensena ir socialinė aplinka, kurioje jauni monės auga, bręsta ir mokosi gyventi. Tai kelia tiesioginę grėsmę sveikatai tiek vaikystėje, tiek jaunystėje (paauglių nėštumas, neteisinga mityba, fizinės veiklos stoka, nutukimas, tabakas, alkoholis, narkotikai). Šeima, švietimo sistema, bendruomenė atsako už vaiko, paauglio, jaunuolio ir apskritai visos visuomenės sveikatos galių ir ugdymo plėtrą. ) (Dapkevičiūtė, 2007).

Tinkamai sudarytas veiklos ir poilsio rėžimas padeda jaunuoliams įveikti ne tik fizinės, bet ir psichinės raidos problemas. Dažniausiai atsiranda šios psichinės raidos problemos: savimonės (savęs pažinimo, mokėjimo reikšti savo jausmus, bendrauti, įveikti pokyčius); priklausymo grupei (bendraamžių grupės įtaka, buvimas grupės nariu, draugystė, atstūmimas ir praradimai); poreikiai, teisės ir atsakomybė (elgesio pasekmės, poreikių išsiaiškinimas, gyvenimas šeimoje, sveikatos ugdymas); kasdienės situacijos (rūkymas, alkoholis, pirmoji pagalba, konfliktų sprendimas); rizikos situacijos (rizikos supratimas, išgyvenimas, narkotikai) (Dapkevičiūtė, 2007).

Mityba yra kasdienis žmogaus gyvenimo elementas, kadangi maitinimasis suteikia jam gyvybę ir sveikatą. Tačiau gerą sveikatą ir pilnavertį gyvenimą gali suteikti tik sveika mityba. Fizinio lavinimo tikslas – išugdyti sveiką, stiprų, ištvermingą, tinkamai fiziškai išsivysčiusį žmogų, taip pat stiprinti jo sveikatą. Fizinis lavinimas formuoja tokias savybes, kaip ryžtingumas, drąsa, mokėjimas nugalėti kliūtis.

  • Sveikata Referatas
  • Microsoft Word 38 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1872 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tautvydas
  • Sveika gyvensena ir jos svarba visuomenei
    10 - 3 balsai (-ų)
Sveika gyvensena ir jos svarba visuomenei. (2016 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveika-gyvensena-ir-jos-svarba-visuomenei.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 05:00
×