Sveika gyvensena ir pagyvenusių žmonių sveikata


Medicinos skaidrės. Temos aktualumas. Problema. Lietuvos gyventojų senėjimas 1959-2011 metais. Fiziniai pagyvenusių žmonių pokyčiai. Socialiniai pokyčiai. Sveikos gyvensenos reikšmė pagyvenusiame amžiuje. Fizinis aktyvumas. Mityba ir jos reikšmė pagyvenusiems žmogui. Pagyvenusių žmonių užimtumas. Žalingi sveikatai įpročiai.


Pagal PSO pagrindinės sveikos gyvensenos taisyklės, tai: Pakankamas fizinis aktyvumas; Subalansuota ir sveika mityba; Alkoholio ir tabako atsisakymas. Kadangi ne visi žmonės laikosi sveikos gyvensenos principų, tai šiuolaikinėje visuomenėje didelę reikšmę gyvenime pradėjo užimti nesveika gyvensena, tokia kaip mažas fizinis aktyvumas, nepakankama mityba, rūkymas ar alkoholio vartojimas. (Žemaitienė ir kt., 2011, p. 32 - 59). Taigi svarbiausia yra kiekvienam žmogui nustatyti savo sveikos gyvensenos ribas. O tam padaryti svarbu žinoti, kas yra sveika mityba, sportas, žalingi įpročiai ir t.t. bei kaip juos reikia valdyti.

Tikslas: Atskleisti pagyvenusių žmonių sveikatos būklę nulemiančius gyvensenos veiksnius, jų naudą sveikatai. Tyrimo objektas: Pagyvenusių žmonių sveikata nulemiantys gyvensenos veiksniai. Uždaviniai: 1.Atskleisti pagyvenusių žmonių gyvensenos ypatumus ir problemas 2.Atskleisti sveikos gyvensenos samprata 3.Atskleisti sveikos gyvensenos naudą pagyvenusio amžiaus žmonėms.

Lietuvos statistikos duomenimis 2011 metais pradžioje gyveno 701,2 tūkstančių pagyvenusių ( 60 ir vyresnio amžiaus ) žmonių (Šurkienė., 2012). Gyventojų senėjimas didina rizika susirgti tomis ligomis, kuriomis nesirgo ankščiau : širdies ir kraujagyslių, onkologinėmis, lėtinėmis kvėpavimo sistemos ligomis, sąnarių susirgimais, osteporozė ir t.t., o kad visa to žmonės išvengtu , jie gali valdyti rizikos veiksnius , tokius kaip mityba, fizinį ir socialinį aktyvumą, žąlingus įpročių vartojimą ir t.t. , kurie ir įeina kaip į vieną iš pagrindinių gyventojų senėjimo įšūkių sveikatos apsaugai : sveikos gyvensenos propagavimą ir skatinimą. (Švedijos nacionalinis visuomenės sveikatos institutas, 2007).

  • Medicina Skaidrės
  • 2014 m.
  • Viktorija
  • 22 puslapiai (1681 žodis)
  • Kolegija
  • Medicinos skaidrės
  • MS PowerPoint 661 KB
  • Sveika gyvensena ir pagyvenusių žmonių sveikata
    10 - 2 balsai (-ų)
Sveika gyvensena ir pagyvenusių žmonių sveikata. (2014 m. Spalio 10 d.). http://www.mokslobaze.lt/sveika-gyvensena-ir-pagyvenusiu-zmoniu-sveikata.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 17:50