Sveika gyvensena ir valios ugdymas


Įvadas. Sveiko gyvenimo būdas. Sveika mityba – pagrindinis sveikas gyvenimo budas. Vandens nauda organizmui. Sveikos mitybos taisyklės. Fizinis aktyvumas. Sporto nauda žmogui. Sveiko gyvenimo priešai – alkoholis ir rūkymas. Valios ugdymas. Valios ugdymas pasirinkus sveiką gyvenimo būdą. Išvados. Literatūra.


Sveikas gyvenimo budas nėra paprastas dalykas, tam reikia daug valios. Valią galima prilyginti raumeniui. Tinkamai ją treniruojant, galima pasiekti neįtikėtinų rezultatų ir pasiekti bet kokių tikslų. Svarbiausias dalykas – nepasiduoti ir visada pasitikėti savo jėgomis, tokiu atvėju žingsnis po žingsnio yra pasiekiami rezultatai, kuriuos užsubrėžiame, o sveikas gyvenimo būdas tampa ypač malonus.

Darbo tikslas: susipažinti su sveika gyvensena, bei apibendrinti valios ugdymą.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti sporto bei sveiko gyvenimo būdo naudą;

Pateikti žalingų įpročių poveikį sveikatai;

Apibendrinti valios svarba siekiant sveiko gyvenimo būdo.

Reguliariai sportuojantis žmogus gali pasigirti puikia savijauta, nuotaika ir išvaizda. Negana to, ji sumažina daugelio ligų atsiradimo galimybę. Žmonės, kurie reguliariai treniruojasi, serga rečiau, nei nesportuojantys. Netgi peršalus, aktyvaus gyvenimo būdo mėgėjai pasveiksta daug greičiau.

Žmonės, besidomintys sveiku gyvenimo būdu, taip pat tūrėtų gerai žinoti, kokie yra žalingi įpročiai ir kokias jie sukelia pasekmes žmogaus organizmui. Žalingas įprotis, jo nemalšinant, palaipsniui tampa priklausomybe. Šiais laikais rūkymas, alkoholis yra bene opiausia žmonių problema. Žmonės įgyja žalingų įpročių dėl daugybės priežasčių, pavyzdžiui, dėl šeimyninių nesutarimų, finansinės krizės, artimųjų netekties arba, tiesiog, norėdami atsipalaiduoti. Kovoti su šiais įpročiais yra labai sunku. Tam reikia daug valios ir pastangų, reikia besąlygiško artimųjų palaikymo.

Bronchitą. Rūkymas sukelia 75 % mirčių dėl chroniško bronchito;

Emfizemą. Tai plaučių liga nuo kurios sutrinka kvėpavimas;

Rūkaliai greičiau suserga persišaldymu, gripu ar infekcinėmis ligomis.

Smegenys. Sulėtėja reakcija, refleksai, koordinacija, sutrinka atmintis, gali kilti haliucinacijų ar traukulių. Ilgai vartojant yra pažeidžiamos smegenys, prarandama atmintis.

Skrandis. Skatina skrandžio sulčių išsikyrimą, todėl nedideli alkoholio kiekiai paspartina virškinimą, bet dideli alkoholio kiekiai gali sukelti vėmimą, o nuolatinis gėrimas – gastritą;

Tikslų nusistatymas. Reikia tiksliai atsakyti sau, ko tu nori ir kaip tai pasiekti. Žmogus privalo pasitikėti savo jėgomis ir eiti svajonės link.

  • Microsoft Word 87 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1822 žodžiai)
  • Kolegija
  • Greta
  • Sveika gyvensena ir valios ugdymas
    10 - 10 balsai (-ų)
Sveika gyvensena ir valios ugdymas. (2016 m. Sausio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveika-gyvensena-ir-valios-ugdymas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 06 d. 07:24
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo