Sveika gyvensena konspektas


Fizinis aktyvumas. PSO fizinio aktyvumo rekomendacijos 17. vaikams ir paaugliams. PSO fizinio aktyvumo rekomendacijos 65. ir vyresniems žmonėms. Fizinio aktyvumo poveikis suaugusiems asmenims. Mityba Sveikos mitybos principai. Nuosaikumas. Sveikos mitybos taisyklės. Valgyti kiek galima įvairesnį maistą. Būtina išlaikyti normalų kūno svorį. Vartoti kuo mažiau valgomosios druskos. Riboti alkoholio vartojimą. Suaugusiųjų energijos sueikvojimas.

PSO fizinio aktyvumo rekomendacijos 5-17 m. vaikams ir paaugliams

Bendras vidutinio ir didelio intensyvumo fizinis krūvis bent 60 min. per dieną

Žaidimai. Vykimas pėsčiomis ar dviračiu. Fizinis aktyvumas pamokose ar su šeima.

PSO fizinio aktyvumo rekomendacijos 18-64 m. žmonėms

Bendras vidutinio intensyvumo fizinis krūvis (aerobikos tipo) bent 150 min. per savaitę arba bent 75 min. intensyvesnis fizinis aktyvumas per savaitę. Fizinio aktyvumo trukmė ne mažiau 10 min.

Fiziškai aktyvus laisvalaikis. Pasivaikščiojimai ar važiavimas dviračiu. Fizinė veikla darbe ar nuomų ruošoje. Aktyvus sportas.

PSO fizinio aktyvumo rekomendacijos 65 m. ir vyresniems žmonėms.

Fiziškai aktyvus laisvalaikis. Pasivaikščiojimai ar važiavimas dviračiu. Fizinė veikla darbe ar nuomų ruošoje. Sportiniai žaidimai.

Padeda akies tinklainei skirti šviesą ir spalvas, gerina regėjimą prieblandoje, regos aštrumą, todėl jo trūkstant vystosi vištakumas.

Retinolis palaiko normalią odos ir gleivinių būklę, jis būtinas kaulų ir dantų formavimuisi.

Šaltiniai: gyvulinės kilmės maisto produktai, daržovės ir vaisiai.

Vitaminas E veikia kraujodarą, t.y. reguliuoja maisto medžiagų ir hormonų patekimą į eritrocitus ir limfocitus), mažina kraujo krešumą, naudojamas aterosklerozės, išeminės širdies ligos profilaktikai.

Slopina uždegimą, gerina nervinio impulso sklidimą.

Sergant bronchų astma limfocituose sumažėja askorbo rūgšties. Askorbo rūgštis didina gliukokortikoidų ir katecholaminų sintezę ir mažina histamino koncentraciją kraujo serume.

Peršalus vitamino C kiekis leukocituose labai sumažėja. Askorbo rūgštis apie 20 proc. trumpina ir lengvina virusinių ir peršalimo ligų, lydimų aukštos temperatūros, trukmę ir eigą.

  • Sveikata Konspektas
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1397 žodžiai)
  • Tsqd
  • Sveika gyvensena konspektas
    10 - 8 balsai (-ų)
Sveika gyvensena konspektas. (2015 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveika-gyvensena-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 15:39
×