Sveika ir racionali mityba


Sveika vaiku mityba referatas. Sveika ir racionali mityba referatas.

Įvadas. Sveika ir racionali mityba. Sveikos ir racionalios mitybos samprata. Sveikos mitybos sudedamosios dalys. Sveikos mitybos rekomendacijos. Sveikos mitybos principai. Sveikos mitybos taisyklės. Išvados. Literatūra.

Problematika. Dėl tam tikrų maisto medžiagų trūkumo susergama tam tikromis ligomis, Pvz.: dėl geležies trūkumo-mažakraujyste, kalcio-osteoporoze, vitamino A trūkumo sutrinka rega. Trūkstant kalcio ir vitamino D, žmogus suserga rachitu. Taip pat dėl sveikos mitybos principų nesilaikymo galima susirgti diabetu, nutukimu ir pan.

Nutukimas – viena pagrindinių 21 amžiaus problemų. Tai sąlygoja nesveika mityba. Tarp 7-11 m. vaikų net 10-30 proc. yra nutukę, tarp 14-25 m. nuo 8-25 proc.

Respublikinio mitybos centro bei visuomenės sveikatos centrų vaikų ir paauglių mitybos tyrimai parodė, kad jie per mažai vartoja daržovių, vaisių, pieno produktų. Daugelis mokinių per dažnai ir dideliais kiekiais valgo saldumynus, pasaldintus gėrimus, valgo per retai, per mažai arba per daug (Juškelienė V., 2007, p. 31-32).

Tikslas: Išanalizuoti sveiką ir racionalią mitybą.

Uždaviniai: 1. Apibrėžti sveikos ir racionalios mitybos sampratas.

2. Išsiaiškinti sveikos mitybos principus, taisykles.

Objektas: Sveika ir racionali mityba.

  • Microsoft Word 64 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (1764 žodžiai)
  • Anzela
  • Sveika ir racionali mityba
    10 - 2 balsai (-ų)
Sveika ir racionali mityba. (2014 m. Vasario 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveika-ir-racionali-mityba.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 24 d. 15:17
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo