Sveika ir saugi aplinka


Tikslas – sveika ir saugi fizinė aplinka konkrečiai. Fizinė aplinka. Geriamasis ir nutekamasis vanduo. Kietos atliekos. Strategijos oras. Geriamas vanduo ir jo atliekos. Bendruomenės slaugytojas prisideda prie sveikos ir saugios fizinės aplinkos palaikymo.

Gyventojus veikiančių pavojingų fizinių, mikrobinių, cheminių, vandens, oro, žemės teršalų poveikis turi būti iš esmės sumažintas, remiantis darbo planais, pagal grafiką, nustatytą nacionaliniuose aplinkos ir sveikatos veiksmų planuose.

Strateginiuose planuose ir programose nurodoma, kad reikia siekti ilgalaikio sveikatos, aplinkos, ekonominių sektorių bendradarbiavimo, siekiant, kiek įmanoma, sumažinti riziką sveikatai, kylančią dėl įvairiausių teršimų.

PSO ir jos partneriai dirba kartu šalimis, skatina plėtojimą, siūlydama tinkamiausias metodologijas, šitaip bendradarbiaujant svarbus šalių dalinimasis patirtimi.

Oro užterštumas glaudžiai susijęs su rizika pakenkti plaučių funkcijoms, sukelti respiracines ligas ir nuo jų mirti. Apie 30-40% miestuose gyvenančių žmonių yra veikiami tokių oro teršalų koncentracijų, kurios net viršija PSO ar ES rekomendacijas.

Žmonių sveikatai kenkia metalų judėjimas. Gyvsidabris ir švinas sukelia nervų sistemos sutrikimus, dėl kadmio sutrinka inkstų veikla, varis sukelia kepenų sutrikimus. Mišrūs teršalai sukelia įvairias alergijas, o tai yra svarbi sveikatos problema.

Dėl mikrobais užkrėsto geriamojo vandens bei vandens užkrėtimo nitratais, pesticidais ir kitais chemikalais kyla ūmių ligų protrūkis. Per vandenį plintančių infekcijų protrūkis kyla dėl nepakankamo nutekamųjų vandenynų valymo, fekalijų išsiskyrimo į vandenį ir kilus avarijoms valymo sistemose ar užkrėsto vandens vartojimo.

  • Medicina Analizė
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1092 žodžiai)
  • Aurelija
  • Sveika ir saugi aplinka
    10 - 8 balsai (-ų)
Sveika ir saugi aplinka. (2015 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveika-ir-saugi-aplinka.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 10:30
×