Sveika mityba (4)


Sveika mityba. Potemė Sveikos mitybos piramidė. Sveika mityba 2 Vaisiai. Potemė 10 sveikiausių vaisių. Daržovės. Potemė 10 Sveikiausių daržovių.


1. Valgyti maistingą, įvairų, dažniau augalinės nei gyvūninės kilmės maistą.

3. Pravartu išlaikyti normalų kūno svorį (kūno masės indeksas: 18,5–25).

10. Valgyti reguliariai ir gerti pakankamai skysčių, ypač vandens.

Taigi, norint išlikti sveiki, privalote laikytis šios piramidės nurodymų. Kurioje kaip matote turite vartoti daugiausia vandens, vidutiniškai bent 2l per dieną, neskaitant kitų skysčių.

Taip pat savo dienos eigoje privalote vartoti žemą gki indeksą turinčių grūdinių produktų, tai yra pilno grūdo duonos produktų, nepamirštant įvairių košių, kruopų bei naudingų angliavandenių turinčių produktų.

Gki indeksas tai reiškia kaip greitai yra pakeliamas cukraus kiekis organizme ir jei suvartojate įvairių saldumynų, kurie turi aukštą gki kiekį jūs privalote artimiausiu metu suvartoti gautą energiją arba ši virs jūsų riebalų sankaupa. Ir atvirkščiai vartojant žemo gki indekso produktus nepriaugama svorio, nes šie produktai savinasi ilgai ir jiems sudeginti pakanka organizmui normaliai funkcionuoti reikalingo energijos kiekio.

Toliau matote Vaisių ir daržovių skyrių. Turbūt daugelis stebisi kodėl šie produktai yra ne antroje skiltyje. O gi atsakymas paprastas, jų reiktų suvartoti labai daug, kad patenkintume reikalingų suvartoti kalorijų kiekį per dieną. Tačiau negalima nuvertinti daržovių, kurios mums teikia taip reikalingus vitaminus bei skaidulas, be kurių mūsų organizmas nepajėgtų kovoti su įvairiomis ligomis. Jų privalote vartoti tris kartus daugiau nei mėsinių produktų. Tai yra jei valgote bet kokį mėsinį patiekalą, tai daržovės turėtų užimti 2/3 lėkštės ir tik likusią dalį mėsa. Taip jausitės puikiai ir virškinimas neprailgs. Dėl vaisių nepiktnaudžiaukite, nes jie turi daug cukraus ir juos reiktų kiek normuoti.

Vaisiai yra labai mėgstami žmonių dėl jų ypatingo skonio. Net ir daugelis saldumynų yra pakartoti vaisių skonio, nes tai labai skanu. Taip pat jie vertinami ir dėl vitaminų gausos juose, tačiau žmonės turėtų susidomėti kokie vaisiai yra patys naudingiausi, todėl čia pateiksiu vaisių sąrašą pagal naudingumą.

Mano pirmasis instinktas nurodo, kad granatos ar mėlynės turėtų būti sveikiausios, atsižvelgiant į jų didelį antioksidantų kiekį, bet tai tik vienas mažas aspektas nusakantis vaisių mitybą. Ką apie apelsinus dėl jų imuninės vitamino C, bananai vertinami dėl jų kalio, arba obuolių, kuriuos kiekvieną dieną rekomenduoja vartoti daktarai?

  • Microsoft Word 183 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2296 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Viktorija
  • Sveika mityba (4)
    10 - 7 balsai (-ų)
Sveika mityba (4). (2016 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveika-mityba-4.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 23:31
×