Sveika mityba ir higiena


Sveika Mityba, Higiena bei sportas. Higiena. Higiena – mokslas apie žmogaus veiksmų sistemą švarai palaikyti ir sveikatai apsaugoti. Mityba. Mityba – organizmo veiklos sritis. Teisinga mityba. Svarbu užtikrinti, kad maisto medžiagų būtu nei per daug. Vitaminai ir mineralinės medžiagos. Šių maistinių medžiagų organizmas gauna iš šviežių vaisių ir daržovių, riešutų, pupų, mėsos bei žuvies. Kodėl reikia sportuoti? Sportas stiprina širdies raumenis. Kaip reikia prisiversti sportuoti? Daugelis žmonių teigia neturintys laiko sportuoti.


Svarbu užtikrinti, kad maisto medžiagų būtu nei per daug, nei per mažai: Bent 40 % angliavandenių; Apie 30 % baltymų; Ne daugiau nei 30 % riebalų; Per dieną suvartojamo maisto kiekis, išreiškiamas kilokalorijomis arba kilodžiauliais, priklausomai nuo žmogaus amžiaus ir gyvenimo būdo.

Sportas stiprina širdies raumenis; sumažina kraujospūdį; geriau cirkuliuoja kraujas; pagerėja širdies veikla. Taip pat sumažėja rizika patirti širdies smūgį ir susirgti širdies ligomis. 2. Tyrimų duomenimis šiandien II tipo diabetu serga 17 milijonų amerikiečių. Fizinė veikla paskatina svorio kritimą ir padeda išvengti šios ligos. Numetus svorio susireguliuoja cukraus ir cholesterolio kiekis kraujyje. 3. Antsvorio ir nutukimo galima išvengti sportuojant. Fizinė veikla tai pat padeda padidinti raumenų masę, degina kalorijas. 4.  Nugaros skausmą galima sumažinti raumenų stiprinimo ir kūno lankstumo lavinimo pratimai. 5. Sportas padeda nugalėti stresą ir kovoti su depresija bei nerimu.

  • MS PowerPoint 872 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (397 žodžiai)
  • Mokykla
  • Egle
  • Sveika mityba ir higiena
    10 - 2 balsai (-ų)
Sveika mityba ir higiena. (2018 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveika-mityba-ir-higiena.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 19 d. 06:32
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!