Sveika mityba ir sveikos mitybos principai


Sveika mityba. Sveikos mitybos principai. Pirmasis principas - saikingumas. Mitybos rėžimas. Mitybos režimas – tai valgymas tam tikrais laiko tarpais. Kiek reikėtų gauti energetinės vertės per dieną. Sveikos mitybos piramidė. Sveikos mitybos taisyklės. Valgyti įvairų. Subalansuota mityba. Tai tinkamas maistinių medžiagų baltymų. Vartokite pakankamai skysčių. Vitaminai ir mineralinės medžiagos. Vitaminai – smulkiamolekuliai organiniai junginiai. Mineralai, kaip ir vitaminai, yra būtini žmogaus organizmui. Angliavandeniai. Angliavandeniai turi sudaryti 55-62 % paros davinio energijos vertės. Angliavandenių šaltiniai Grūdai ir jų produktai (ryžiai. Baltymai. Baltymų apibūdinimas ir paros norma Baltymai turi sudaryti 12–13 % energijos vertės. Baltymų funkcijos Būtina ląstelių sudedamoji dalis. Baltymų šaltiniai Gyvūninių baltymų šaltiniai yra mėsa. Riebalai. Riebalų rūšys Pagal kilmę riebalai gali būti Augaliniai Gyvūniniai. Riebalų funkcijos Energijos šaltinis Energijos atsargos (rezervai) Gyvybiškai svarbių organų apsauga Temperatūros išlaikymas. Pagrindiniai riebalų šaltiniai Nesočiųjų riebalų Riešutai Sėklos (pavyzdžiui. Šaltiniai.


Baltymų funkcijos Būtina ląstelių sudedamoji dalis, sudaranti apie 1/5 bendro kūno svorio; Aminorūgščių perteklius yra suskaidomas ir tampa energijos šaltiniu; Gerina audinių gijimą ir jų augimą. Organizme sudaro gyvybiškai svarbias struktūras – raumenų skaidulas, įeina į jungiamojo audinio, kremzlių, odos, plaukų, kaulų sudėtį; Dalyvauja metabolizmo procese. Jie sudaro kai kuriuos hormonus ir fermentus, o šie reguliuoja audinių ir ląstelių metabolizmą; Svarbūs imuninei sistemai (imunoglobulinai), padeda organizmui kovoti su ligomis ir infekcija gamindami antikūnus; Reikalingi deguonies pernešimui, sudaro hemoglobiną ir kraujo albuminus; Antitoksinė medžiaga – slopina nuodingų medžiagų veikimą organizme; Reikalingi organizmo skysčio pusiausvyros palaikymui.

Riebalų funkcijos: Energijos šaltinis Energijos atsargos (rezervai) Gyvybiškai svarbių organų apsauga Temperatūros išlaikymas, mechaninė ir terminė apsauga Riebaluose tirpių vitaminų pernešėjai.

  • MS PowerPoint 575 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (1279 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Samanta
  • Sveika mityba ir sveikos mitybos principai
    10 - 2 balsai (-ų)
Sveika mityba ir sveikos mitybos principai. (2018 m. Vasario 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveika-mityba-ir-sveikos-mitybos-principai.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 27 d. 06:44
×
101 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo