Sveika mityba referatas


Sveika gyvensena referatas. Referatas sveika mityba. Sveika mityba referatai. Sveikos gyvensenos referatas. Referatas apie mityba. Mitybos referatas. Sveikos mitybos referatas. Referatas apie sveika mityba. Vegetarinė mityba referatas. Sveika mityba skaidres.

Sveikos mitybos principai ir pagrindinės taisyklės. Pagrindiniai sveikos mitybos principai. Sveikos mitybos taisyklės. Paros maisto davinio sudetis. Mitybos režimas. Atskirų valgymų rekomenduojamos energinės vertės. Pagrindinių maisto medžiagų reikšmė. Maisto medžiagų energinė vertė. Rekomenduojami energijos poreikiai. Maisto produktai, turintys daug kalorijų. Vegetarizmas. Vegetarizmo privalumai. Vegetarizmo trūkumai. Neteisingos vegetarinės mitybos pasekmės. Produktų suderinamumas? Virškinimas. Mityba itakoja vezio vystymasi. Pienas. Naudingosios medžiagos. Didžiausi pieno "minusai". Ar naudingas ilgą vartojimo terminą turintis pienas? Rūgpienis ir kefyras. Pasukos. Grietinėlė. Grietinė. Varškė. Sviestas. Jogurtai. Kokios išvados? Kefyras vietoj…kitu gerimu? Kaukazo paslaptis. Kefyras populiarus daugelyje šalių. Kuo ypatinga kefyro gamyba? Įsitikinkite – kefyrą gerti sveika. Nepakenks ir… litras! Siūlome išbandyti kefyro sriubą. Ryziai-didele jega mazuose grudeliuose. Ryžių įvairovė. Spalva. Naudingosios ryžių savybės. Išvados.

Praeito šimtmečio pabaigoje išspausdinti mokslininkų darbai įrodė, kad apie 50% žmonių mirčių tiesiogiai susiję su neteisinga mityba. Daugelį metų buvo skelbiama racionali, vėliau subalansuota, mityba. Pastaruoju metu vis plačiau kalbama apie sveiką mitybą. Sveika mityba yra tokia, kuomet organizmas gauna visas jam reikalingas medžiagas ir energiją idealiam svoriui palaikyti. Kadangi maistas yra svarbus ligų profilaktikai ir sveikatos stiprinimui, tai šiandien mitybos specialistai kalba apie sveikatinančią mitybą. Būtent toks mitybos apibūdinimas geriausiai atspindi jos reikšmę.

Pirmieji rašytiniai šaltiniai apie Lietuvių mitybą atsirado xvi a. Lietuvos gyventojų faktinės mitybos tyrimo pradininkas buvo v. Lašas. 1933 m. Lietuvos ūkininkų mityboje baltymai sudarė 11% paros raciono, riebalai - 17% ir angliavandeniai - 70%. Respublikinio mitybos centro 1997 – 1998 metais atliktais suaugusiųjų Lietuvos žmonių gyvensenos ir faktinės mitybos tyrimais nustatyta, kad Lietuvos suaugusiųjų žmonių mityba ypač pasikeitė: smarkiai padidėjo riebalų ir sumažėjo angliavandenių suvartojimas, maiste atsirado daug sveikatai nepalankaus cholesterolio, mityba pasidarė neracionali ir nesubalsavęs įvertinimui (valgo labai brangius maisto produktus, maistas – bet kokia medžiaga, vartojama organizmo veiklai ir sveikatai palaikyti, tai yra palaikyti gyvybę ir augimą. Visus maisto produktus galima suskirstyti į grupes: pieno, mėsos, vaisių, daržovių ir grūdų produktus. Iš pieno ir pieno produktų organizmas gauna vertingų baltymų ir kalcio, iš mėsos ir jos grupės produktų – baltymų, geležies, vitaminų bei mineralinių medžiagų. Vaisiai reikalingi dėl vitamino c bei folinės rūgšties, stiprinančių atsparumą infekcinėms ligoms ir stresui. Daržovėse yra daug mikroelementų ir maisto skaidulų. Grūdų produktai – b grupės vitaminų, angliavandenių, maisto skaidulų, mineralinių medžiagų ir baltymų šaltinis.

žmogus, vartodamas augalinius ir gyvūninius maisto produktus, gauna visų jam reikiamų maistinių medžiagų. Tačiau pastaruoju metu mais. Saikingumas. Net ir būtina maisto medžiaga, jeigu jos vartojama per daug, yra kenksminga sveikatai.

. Įvairumas. Reikia valgyti kuo įvairesnį maistą, nes su maistu organizmas gauna apie 40 maistinių medžiagų.

. Subalansavimas. Mitybos subalansavimpasirinkti maistą, turintį mažai riebalų, ypač sočiųjų, ir cholesterolio (palmių aliejus, kiaulie piramidės pagrindą turėtų sudaryti neriebūs ir nesaldūs duonos, grūdų, kruopų gaminiai. Antroje pakopoje – daržovės ir vaisiai.

  • Microsoft Word 45 KB
  • 2012 m.
  • 20 puslapių (4996 žodžiai)
  • Boombooli
  • Sveika mityba referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Sveika mityba referatas. (2011 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveika-mityba-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 25 d. 10:36
×
97 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo