Sveika mityba šiandien skaidrės


Sveika mityba šiandien. Tikslas ir uždaviniai. Problema. Pagrindiniai sveikos mitybos principai. Psichologiniais tyrimais buvo nustatyta, kad žmonės valgo dėl šių priežasčių. Sveikos mitybos piramidės. Mitybos rėžimas – tai valgymas tam tikru laiku. Atskirų valgymų rekomenduojamos energinės vertės. Vegetarizmas. Vegetarizmo tipai. Vegetarizmo privalumai. Vegetarizmo trūkumai. Ką reiškia raidė E su skaičiumi ant maisto produktų pakelių ir dėžučių? Maisto priedus leidžiama naudoti. Maisto priedus draudžiama naudoti. Dažikliai (E100-E199Maisto dažikliai pagal kilmę yra skirstomi į tris grupes. Konservantai (E200-E299) ir antioksidantai (E300-E399Natūralūs konservantai. Emulsikliai, stabilizatoriai E(400-499), E(1400-1499Saldikliai (E900-E999Kiti maisto priedai. Neigiamo cukraus poveikio veiksnių. Keletas naudingų patarimų. Atliktos tėvų apklausos rezultatai. Ar pirkdami maisto produktą atkreipiate dėmesį į galiojimo laiką? Ar pirkdami maisto produktą atkreipiate dėmesį į sudėtį? Ar pirkdami maisto produktą atkreipiate dėmesį į energetinę vertę? Ar pirkdami maisto produktą atkreipiate dėmesį į gamintoją? Ar žinote, ką reiškia raidė E ir šalia esantis skaičius (E***)? Jūsų apsisprendimą pirkti maisto produktą lemia. Atliktos moksleivių apklausos rezultatai. Mokyklos valgykloje pietus valgo. Nemokamą maitinimą gauna. Mokykloje esančiu saldumynų ,,šaldytuvu” naudojasi. Šaldytuvu” naudojasi. Tėvai kasdien duoda vaikams pinigų maistui. Tėvai žino, kad pinigus vaikai išleidžia saldumynams. Kokį maistą vaikai valgo dažniausiai? Ar dažnai vaikai valgo sveiką maistą? Ar grįžę namo vaikai valgo šiltą maistą? Kaip dažnai vaikai valgo sriubą? Ar vaikai turi sveikatos sutrikimų, susijusių su netinkama mityba? Ar vaikai su noru lanko kūno kultūros pamokas? Ar vaikai daug sportuoja? Kas lemia vaiko sprendimą pirkti maisto produktą? Truputis mūsų poliklinikos faktų. Virškinimo sistemos ligos. Endokrininės, mitybos ir medžiagų apykaitos ligos. (vyresni nei 16m. Virškinimo sistemos ligos. (vyresni nei 16m. Coca-colos sudėtis. Snickers sudėtis. Bulvių traškučių sudėtis. Gaiviųjų gėrimų sudėtis. Meller” sudėtis. Twix” sudėtis. Šokoladas. Biologinis žmogaus amžius priklauso nuo genų, o aktyvusis amžius – nuo mitybos!


Ugdysime kritišką mokinio, kaip vartotojo požiūrį į maisto produktus; Daugiau sužinosime apie maisto priedus; Pristatysime projektą mokytojams, moksleiviams.

Daugelis mokinių nesidomi perkamų maisto produktų sudėtimi, kokybe, nežino, ką reiškia simbolis E(***). Maisto produktus renkasi pagal kainą ir skonį, o ne kokybę.

Energijai ir maisto medžiagoms papildyti; Relaksacijai; Bendraujant; Savęs įvertinimui. Nesėkmių kompensavimui; Reakcijos į stresą; Maistą priima kaip dovaną; Valgo dėl estetinio poreikio.

4 valgymai: Pusryčiai 25% paros energinės vertės; Pietūs 35% paros energinės vertės; Pavakariai (priešpiečiai) 15% paros energinės vertės; Vakarienė 25% paros energinės vertės.

Veganai ; Ovolaktovegetarai; Laktovegetarai; Semivegetarai ar iš dalies (pusiau) vegetarai;.

Ką reiškia raidė E su skaičiumi ant maisto produktų pakelių ir dėžučių?

Raidė E nebūtinai kenkia mūsų sveikatai. Raidė E – EEB ženklas reiškiantis, jog šis maisto priedas leidžiamas naudoti Lietuvoje Lietuvoje leidžiami vartoti tie patys priedai kaip ir Europoje.

Maisto dažikliai pagal kilmę yra skirstomi į tris grupes:.

Augalų ekstraktai. Prieskoninių augalų eteriniai aliejai; Iš prieskoninių augalų išskirtos frakcijos ir atskirti išgryninti junginiai.

Sukelia staigius gliukozės kiekio pokyčius kraujyje. Didina nutukimo, diabeto ir širdies ligų riziką. Sukelia imuninės sistemos veiklos sutrikimų. Gausiai vartojant cukrų, organizme dažnai ima trūkti chromo. Spartina senėjimo procesus. Sukelia kariesą. Sukelia dantenų ligą, o ši – širdies negalavimų. Daro įtaką vaikų elgesiui ir imlumui. Didina stresą. Išstumia svarbias maistines medžiagas.

  • MS PowerPoint 2570 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 60 puslapių (1076 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Lina
  • Sveika mityba šiandien skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Sveika mityba šiandien skaidrės. (2017 m. Sausio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveika-mityba-siandien-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 18 d. 09:26
×