Sveika mityba skaidrės


Sveika mityba vaikams skaidres. Skaidres sveika mityba.

Sveika mityba. Kodėl kasdien valgome ir geriame.?. Kodėl išalkstame.?. Kodėl pavalgius savijauta pagerėja.?. Kodėl kiekvieną dieną norime gerti.?. Šių klausimų papildoma išvada turėtų būti. Patarimai, kaip elgtis nagrinėjant saldumynus ir greitą maistą. Maisto produktų sudėtis. Mano mitybos planas. Mityba. Teisinga mityba. Mityba ir sveikata. Šiek tiek paveiksliukų.

Daugelis žino, kad galima išalkti ir ištokšti. Tačiau į konkretų klausimą, kodėl kasdien valgome ir geriame, greičiau išgirstame nespecifinius atsakymus, pvz..; “nes skanu”, “nes išalkau”, “nes po to geriau jaučiuosi”.

Išalkstame ne todėl, kad reikia energijos, bet todėl, kad pakinta kraujo sudėtis, t.y. Kraujyje sumažėja maisto medžiagų kiekiai.

Kraujyje atsiranda reikiamas maistinių (energinių) medžiagų kiekis.

Kiekvieną dieną organizmas praranda daug skysčių. Paklauskite, kaip tai pasireiškia. Paaiškinkite, kad jų netenkama su prakaitu ir šlapimu, ir kad prarastą skysčių kiekį reikia atgauti.

Venkite smerkti šiuos maisto produktus: jie mokiniams paprasčiausiai skanūs, dažniausiai jų valgymas yra mados reikalas ir labai padeda padaryti gyvenimą džiaugsimngesnį. Venkite tokų subjektyvių argumentų kaip : “negyvi maisto produktai, “vitaminų plėšikai” ir panašiai. Argumentuokite bešališkai, kad saldumynai, greitas maistas, pyragaičiai ir panašūs produktai: Dažniausiai neturi skaidulinių medžiagų; Suteikia labai daug kalorijų; Didėja antsvoris (gresia nutukimas); Dažniausiai labai kenkia dantims.

Kalbant apie mitybą, palaikančią sveikatą ir pajėgumą, kyla klausimas, kaip galima užtikrinti, kad tai, ką valgome ir geriame, gali maždaug atitikti organizmui reikalingą maistinių medžiagų kiekį. Kiekvienas maisto produktas turi maistinių medžiagų; Nė vienas maisto produktas neturi tokio visų maistinių medžiagų kiekio, kokio reikia žmogaus organizmui; Nėra sveikų ir nesveikų maisto produktų, juose yra arba daug maistinių medžiagų, arba mažai; Reikia valgyti visų ,aisto produktų; Sveiką ar nesveiką mitybą mulemia teisingas maisto produktų pasirinkimas.

  • MS PowerPoint 360 KB
  • 2016 m.
  • 20 puslapių (651 žodžiai)
  • Rokas
  • Sveika mityba skaidrės
    9 - 2 balsai (-ų)
Sveika mityba skaidrės. (2013 m. Lapkričio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveika-mityba-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 26 d. 01:00
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo