Sveika mokykla be cigaretės rankoje 1 - 8 klasių mokiniams projektas


Projekto pagrindimas. Tikslinės grupės aprašymas. Programos rengimo komiteto sudėtis. Potencialūs rėmėjai. Bendruomenės poreikių nustatymas. Programos išskirtinių bruožų aprašymas. Programos teikimo vieta. Programos reklama. Projekto finansinė sąmata. Instrumentai. Literatūra. Priedai.


Taigi pradėti reikia kuo anksčiau vykdyti prevenciją prieš rūkymą, o ne imtis veiksmų jau esant problemai – vaikui jau rūkant. Todėl projektas ,, Sveika mokykla be cigaretės rankoje‘‘bus orientuotas ne tik į žinių suteikimą, bet ir į kokybišką veiklą mokykloje.

Maksimalus vaikų užimtumas, teigiamai formuojant paauglių požiūrį į save, skatinant atsakomybę už savo poelgius.

1. Švietėjiškos veiklos sklaida, skatinant mokinių tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą.

2. Pozityvių gyvenimo įgūdžių ugdymas, sveikos gyvensenos skatinimas, prasmingo laisvalaikio organizavimas.

3. Kritiško gebėjimo ugdymas, skatinant mokytis atsispirti neigiamai bendraamžių įtakai bei konstruktyviai sprendžiant psichologines problemas. TIKSLINĖS GRUPĖS APRAŠYMAS

Tikslinę grupę sudaro Kybartų ,, Saulės“ progimnazijos 1–8 klasių mokiniai. Iš viso yra 415 mokinių. Berniukų yra 200, o mergaičių 215. Didžiąją tikslinės grupės dalį sudaro mergaitės.

Vilkaviškio komisariato Kybartų policijos nuovada J. Basanavičiaus g. 82, Kybartai.

Vilkaviškio rajono Kybartų pirminės sveikatos priežiūros centras  Tarybų g. 3, Kybartai.

Rengiant žalingų įpročių programą labai svarbi dalis yra mokyklos bendruomenės poreikių nustatymas. Svarbu yra išsiaiškinti mokinių nuomonę, kokios programos jie norėtų. Tai padidina programos veiksmingumą.

Programa ,, Sveika mokykla be cigaretės rankoje“ bus įgyvendinama Vilkaviškio rajone, Kybartų miestelyje, Kybartų ,,Saulės“ progimnazijoje. Programa orientuota vidaus ir lauko užsiėmimams. Kybartų ,, Saulės“ progimnazija pasirinkta todėl, nes programa yra skirta būtent šios mokyklos mokiniams ir užsiėmimai bus vykdomi ne tik po pamokų, bet ir klasių valandėlių, lietuvių kalbos pamokos bei kūno kultūros pamokų metu.

Informacija apie žalingų įpročių prevencinę programą bus patalpinama mokyklos internetinėje svetainėje, projektui pasibaigus ruošiamas straipsnis rajoninei spaudai.

Projekto dalyviai įgis žinių apie fizinio pasyvumo žalą, su juo susijusias lėtines neinfekcines ligas. Sportiniais žaidimais bus ugdomas bendradarbiavimas. Lavinamas greitis, koordinacija, ištvermė, vikrumas.

Projekto dalyviai įgis žinių apie fizinį aktyvumą: jo formas ir rūšis, rekomendacijas, išmoks plaukti įvairiais plaukimo būdais, gebės saugiai elgtis vandenyje.

Tikslinės grupės sveika gyvensena prieš ir po vykdytos programos bus nustatoma naudojantis parengta anketa iš atvirųjų ir uždarųjų klausimų (1 priedas). Šia anketa moksleivių bus prašoma įvertinti savo sveiką gyvenseną ir su ja susijusius esminius komponentus. Anketa bus pateikiama prieš ir po vykdytos programos tam, kad būtų galima palyginti mokinių sveikos gyvensenos pokyčius.

Europos komiteto prie LR Vyriausybės Vertimo, dokumentacijos ir informacijos centras

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2645 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tadas
  • Sveika mokykla be cigaretės rankoje 1 - 8 klasių mokiniams projektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Sveika mokykla be cigaretės rankoje 1 - 8 klasių mokiniams projektas . (2017 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveika-mokykla-be-cigaretes-rankoje-1-8-klasiu-mokiniams-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 05:32
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo